Як підвищити контрастність. Як збільшити контрастність на комп'ютері.

Грамотно налаштовані параметри монітора ПК, такі як яскравість, контрастність і інші, дозволяють істотно поліпшити сприйняття графічної інформації. І якщо з налаштуванням, скажімо, контрастності з моніторами настільних ПК все зрозуміло (кнопки регулювання параметрів монітора розташовані на ньому самому), з ноутбуками і нетбуками справи йдуть складніше.
Інструкція
1
На клавіатурах більшості ноутбуків присутні кнопки настройки параметрів дисплея, але стосуються вони тільки яскравості. Контрастність змінити можна в настройках драйвера встановленої на вашому комп'ютері відеокарти.
2
У випадку з відеокартою від виробника Nvidia контрастність регулюється за допомогою панелі управління відеодрайвером. Клікніть правою кнопкою миші або тачпада на робочому столі, а потім виберіть пункт під назвою «Панель управління Nvidia».
3
Переходьте в пункт меню «Регулювання параметрів кольору робочого столу» за допомогою посилання в лівій частині віконця. Потім виберіть «Використовувати настройки Nvidia» і підвищіть контрастність у відповідному пункті за допомогою повзунка до необхідного рівня.
4
У випадку з картою від виробника ATI першим ділом скачайте в інтернеті останню версію відеодрайвера Catalyst. Функції в даному випадку аналогічні функцій панелі управління Nvidia. Переходьте на вкладку Color, розташовану в лівій частині вікна програми. Тепер ви можете налаштовувати контрастність у відповідному пункті (Contrast) за допомогою повзунка. Завершивши налаштування контрастності, збережіть зміни.
5
Якщо ваш нетбук оснащений вбудованою відеокартою Intel Graphics, в настройках відеодрайвера виберіть пункт під назвою «Графічні характеристики», після чого «Налаштування кольору». Тут (знову ж таки, за допомогою повзунка) настройці контрастність на свій розсуд.
6
Якщо вам необхідно підвищити контрастність безпосередньо під час перегляду презентацій, окремих картинок або відеороликів і фільмів, скористайтеся функціями того додатка, за допомогою якого ви переглядаєте той чи інший файл. Приміром, в плеєрі VLC доступ до налаштувань контрастності здійснюється наступним чином: клікніть лівою кнопкою миші або тачпада по пункту мене «Інструменти» і виберіть підпункт Extended Settings. У багатьох програмах контрастність можна коригувати, пройшовши по ланцюжку пунктів меню: "Опції" -> "Налаштування зображення» (або «Налаштування відображення»).
На жаль навіть найсучасніші фотокамери не можуть передати навколишній нас світло і колір в повній мірі. З цієї причини часто доводиться користуватися графічними редакторами. З їх допомогою можна виправити недоліки фотографії, і зробити знімок значно краще і приємніше. Найпоширеніша проблема - недостатня контрастність . Але, володіючи невеликим багажем знань, можна це виправити.
Вам знадобиться
  • Фотошоп, фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте фотографію в програмі Adobe Photoshop. Створіть копію шару. Ми скористаємося фільтром «Колірний контраст». Він допоможе зробити фотографію не тільки контрастніше, але й чіткіше. Клацніть по шару копії. Натисніть пункт меню «Фільтр - Інше - Колірний контраст». Виберіть необхідне значення радіуса. Для одних знімків краще підходить маленький радіус, для інших - великий. Це питання смаку. З досвідом ви самі навчитеся розуміти, яке значення варто виставити в тій чи іншій ситуації.
2
Після застосування фільтра шар стане каламутним і несимпатичним. Не переживайте, він проявить себе при правильному застосуванні режимів змішування шарів. Найкраще підійдуть режими «Жорсткий світло» і «Перекриття». Але все залежить від фотографії і того, що ви хочете з неї отримати. Виконайте зведення шарів і збережіть результат у форматі.jpg".
3
Це один з найпростіших і якісних способів збільшити контрастність і чіткість зображення. Ви так само можете скористатися такими інструментами корекції, як «Рівні», «Криві» і «Яскравість/Контрастність». Але ними потрібно оволодіти на достатньому рівні, інакше ви ризикуєте втратити багато деталей і кольору і отримати пересвеченние місця і провали в тінях.