Як створити файл mdf.

Століття фізичних носіїв стрімко добігає кінця. І мова не тільки про архаїчному вінілі, який давно знаходить місце тільки на полицях колекціонерів, а й про звичні CD і DVD. Саме час замислитися про резервне копіювання своїх оптичних дисків. Одним з найпоширеніших форматів так званих «образів» дисків є mdf.
Вам знадобиться
  • • Комп'ютер з оптичним приводом CD/DVD
  • • Диск для перекладу в mdf
  • • Програма для створення образів (Daemon Tools)
Інструкція
1
Для створення файлу mdf з образом диска скористайтеся однією з найпопулярніших програм Daemon Tools. Програма сумісна з усіма сучасними версіями Windows (XP, Vista і 7) і проста у використанні. Завантажити інсталяційний файл можна на офіційному сайті за адресою http://www.daemon-tools.cc/rus/products/dtproStd, якшо по кнопці «Завантажити».
2
Запустіть завантажений інсталяційний файл і пройдіть через стандартну процедуру установки програми (вибір директорії, прийняття ліцензійної угоди тощо). Так як програма є також емулятором образів (в тому ж форматі mdf) для створення віртуального приводу знадобиться перезавантаження.
3
Після перезавантаження програма автоматично запуститься. У верхній панелі управління розташовані великі іконки з основними функціями програми. Вставте в оптичний привід вашого комп'ютера диск, образ якого ви хочете створити в форматі mdf, і натисніть на кнопку Make Disc Image («Створити образ диска») в панелі програми. За умовчанням це третя іконка зліва.
4
Відкриється вікно з вибором властивостей створення образу. Переконайтеся, що у верхньому випадаючому елементі Device («Привід») вибраний саме той привід, в якому знаходиться диск, так як для вибору буде також доступний щойно створений програмою віртуальний привід.
5
У вкладці Device («Привід») виберіть тип диска в селекторі Profile («Профіль»), mdf файл якого ви будете створювати. Якщо це просто диск з декількома файлами (і набір фотографій, і гра з точки зору структури є такими) виберіть Data Disc. Іншими поширеними варіантами можуть бути музичний диск - тоді виберіть Audio Disc, або DVD з фільмом - тоді виберіть DVD-Video. Інші параметри змінювати в даній вкладці не потрібно.
6
Під вкладі Image Сatalog («Каталог образів») необхідно ввести назву вашого mdf-файлу і вибрати шлях до папки, де він буде створений. Найголовніше це вибір типу файлу під заголовком Output format («Вихідний формат») - так як вам потрібно саме створити файл mdf, відзначте пункт MDS/MDF image. Однак програма може створювати й інші типи образів - MDX і ISO. Натисніть кнопку Start, і створення образу почнеться. Це досить тривалий процес, який може зайняти кілька десятків хвилин, проявіть терпіння і ваш файл mdf готовий!