Як прати пух з подушок.

Найчастіше пухові та пір'яні подушки дістаються нам від родичів. Але тривале користування цією обов'язковою і постійною постільній приналежністю призводить до такої неприємної проблеми, як збивання і звалювання пуху в грудки, поява забруднень і поява комах-пухоедов. З часом така подушка втрачає свою колишню пишність і пружність, а часом і набуває неприємного запаху.
Вам знадобиться
  • - Господарське мило,
  • - простирадло,
  • - наволочка,
  • - нашатирний спирт,
  • - напірник.
Інструкція
1
У пуху, так само як і у пера є свої недоліки: він з часом починає збиватися, не так вже й легко випрати таку подушку, має високий показник алергенність. Але існують і гідності - це абсолютно натуральний матеріал, на такий пишною пуховій подушці будуть снитися тільки солодкі сни. Ніяка синтетика не зрівняється з натуральним матеріалом.
2
Існує велика кількість спеціальних організацій з чищення пухових подушок. Вона полягає в тому, що пух продувається повітрям, усуваючи при цьому накопичився сміття і пил. Після чого зашивають в новий напірник. Але таку чистку пуху не можна назвати якісною, тим більше що при такому методі чищення пилові кліщі залишаються на місці. У цьому випадку потрібно більш якісна чистка або прання.
3
Затівати прання пуху з подушок бажано в літню сонячну погоду, так як після прання, просихаючи на сонці, пух додатково отримає захист від кліщів. Так як вони не переносять ультрафіолетового випромінювання. Налийте в таз, а краще в ванну теплу воду, температура якої повинна досягати 45-50 градусів. Додайте мильне засіб, краще, якщо це буде натерте господарське мило, тоді вам не доведеться дихати хімією після того, як висохне подушка. У мильний розчин налийте нашатирний спирт, з розрахунку половина склянки на відро води.
4
Розпоріть подушку і опустіть пух і перо в приготований розчин. Не варто прати пух так само інтенсивно, як і одяг, достатньо лише гарненько пром'яти весь пух і залишити замоченим на 2-3 години. Після цього потрібно віджати пух і перо невеликими порціями і скласти в чисту наволочку. Прополощіть у такому вигляді пух в теплій воді і знову відіжміть.
5
Розкладіть чисту простирадло на рівній поверхні і покладіть зверху пух рівним тонким шаром, зверху накрийте марлею для того, щоб він не розлетівся від вітру. Спочатку сушіть пух при кімнатній температурі, не забуваючи при цьому періодично перемішувати. А вже підсохлий пух досушити на сонце, попередньо розфасувавши його в наволочки. Прання та сушка завершена, залишилося лише розкладіть пух по напірники і зашити.