Як встановити домашню мережу.

В даний час нікого не дивує наявність будинку декількох комп'ютерних пристроїв - ноутбук, настільний комп'ютер, нетбук. Звичайно, зручніше, коли не доводиться бігати з флешкою від одного пристрою до іншого, щоб переписати фільм, фотографії, музику. Все це набагато простіше і зручніше робити за допомогою домашньої мережі.
Вам знадобиться
  • Для створення мережі між двома пристроями потрібен тільки спеціально обтиснутий кабель - вита пара. Якщо ви хочете об'єднати декілька комп'ютерних пристроїв, то вам буде потрібно також спеціальний пристрій - свич. Він буде центром вашої мережі, саме до нього будуть підключатися всі комп'ютери для доступу до інших машин, а він - перенаправляти їх запити саме туди, куди необхідно.
Інструкція
1
Якщо у вашій мережі буде тільки два комп'ютери, з'єднайте кручений парою їх ethernet-порти (мережеві карти). Якщо пристроїв декілька, по черзі з'єднайте їх все з портами свіча. При включенні пристроїв на свіч повинні загорятися лампочки, що свідчать про те, що зв'язок встановлено.
2
Після з'єднання пристроїв проводами необхідно налаштувати системи так, щоб всі комп'ютери бачили один одного. Натисніть Пуск - Настройка - Панель управління - Мережеві підключення. Відкриється вікно, в якому буде ярличок «Підключення по локальній мережі». Клацніть на нього правою кнопкою миші. Відкрийте властивості протоколу інтернету TCP/IP. Тут необхідно задати IP адреса і маску підмережі. Маска мережі буде однакова для всіх ваших пристроїв 255.255.255.0. Призначте першого комп'ютера адресу 192.168.1.1, другому 192.168.1.2 і так далі для всіх пристроїв мережі. Для того щоб комп'ютери бачили один одного, перевірте, чи всі комп'ютери знаходяться в одній робочій групі. Для цього клацніть правою кнопкою на ярлику «Мій комп'ютер», виберіть «Властивості» і відкрийте вкладку «Ім'я комп'ютера». Призначте всіх пристроїв домашню групу Mshome.
Зверніть увагу
На комп'ютерах домашньої мережі можна відкрити доступ до папок, які ви хочете надати в загальне користування. Для цього клацніть правою кнопкою на папці, виберіть "Властивості" і на вкладці "Доступ" відкрийте загальний доступ до неї.