Як навчити дитину говорити правду.

Серед багатьох підводних каменів у вихованні одним з найбільш прикрих є дитяча брехня. Навіть якщо батьки охоче використовують «брехня на благо», від своїх чад вони, швидше за все, стануть вимагати чесності - принаймні, по відношенню до себе. Як навчити дитину говорити правду - це питання питань, але на нього є відповіді!
Інструкція
1
Постарайтеся зрозуміти, що стало причиною обману з боку дитини. Можливо, у вашій сім'єю склалася практика жорсткого покарання за будь-яку провину, і дитина боїться чергової порції побоїв або принижень. Не карайте дітей, якщо вони відразу ж зізналися у провині, або, принаймні, максимально пом'якшити покарання. Поясніть дитині: «Бачиш, ти сказав правду, і я поважаю тебе за чесність. Я зрозумію, якщо ти помилився або оступився, але за брехню буду карати ». Надалі виконуйте свою обіцянку.
2
Дитина може збрехати, якщо хоче виглядати краще в очах оточуючих. Можливо, у нього проблеми з самооцінкою, і він не бачить іншого способу підняти свій авторитет, крім розповідей про вигадані досягнення. Не треба лаяти дитини - швидше за все, йому і так нелегко. Людина, яка упевнений в собі, не стане придумувати небилиці - у нього є реальні заслуги. Поговоріть з дитиною спокійно, поясніть, що такі вигадки підуть тільки на шкоду - рано чи пізно обман відкриється, і брехунець опиниться в дуже негарному положенні. Краще з'ясуєте, що заважає йому досягти того результату, про який він мріє - можливо, буде потрібно ваша допомога.
3
Якщо діти звикли до того, що дорослі забороняють їм всі цікаві заняття, вони можуть збрехати про те, як проводять час. Якщо для заборон є реальні підстави, поговоріть з дитиною серйозно і довірливо, поясніть свої доводи і уважно вислухайте його заперечення. Можливо, ви прийдете до компромісу.
4
Подумайте, які фільми і передачі дивиться дитина, які погляди і принципи під їх впливом можуть у нього формуватися. Можливо, вам варто самим підбирати фільми, дивитися їх разом з дітьми і обговорювати.
5
Якщо дитина бреше заради отримання якихось благ. Як би ви не були роздратовані, що не принижуйте його і не застосовуйте фізичного насильства. Краще відлучити чадо від комп'ютера, телевізора, якихось інших розваг. Дитина повинна твердо засвоїти: брехня - один з тих вад, які ви терпіти не мають наміру.
Корисна порада
Для того, щоб дитина навчилася говорити правду, потрібно, щоб у нього перед очима постійно був ваш позитивний приклад.