Як привчити дитину пити воду.

Лікарі стверджують, що немовлятам на грудному вигодовуванні допаивание водою не потрібно аж до введення прикорму. Але дітям-искусственникам вода необхідна з перших днів життя. Воду обов'язково включають в раціон під час хвороб і прийому ліків, при отруєннях, фізіологічній жовтяниці новонароджених, та й просто в жарку погоду.
Інструкція
1
Не так-то просто дати дитині воду, якщо він звик до солодкуватий смак молока або молочної суміші. Незважаючи на це, не привчайте малюка до підсолодженою воді - ниркам потрібна чиста натуральна вода. Солодка вода, чай, сік сприймаються і засвоюються організмом не як питво, а як їжа.
2
Використовуйте спеціальну дитячу воду для допаивания немовлят. Ретельно очищена вода з артезіанської свердловини абсолютно безпечна і не вимагає кип'ятіння. Іноді дитяча вода збагачена вітамінами і мікроелементами.
3
Уважно стежте за температурою води. Занадто гаряча або холодна вода може відлякати малюка і він довго не буде брати її. Тому сама ідеальна температура - кімнатна.
4
Дайте воду малюкові з ложечки або з маленької чашки, якщо він відмовляється пити воду з пляшечки. Існує і спеціальна пляшечка з вбудованою ложкою для маленьких прівереда.
5
Якщо новонародженому вода необхідна через хворобу для виведення залишків лікарських препаратів, давайте її із стерильної гумової груші або шприца без голки. Заведіть кінчик шприца за щічку малюка і обережно випоювати воду з невеликим напором, щоб дитина не подавився.
6
Більш старшим дітям поставте пляшечку або поїльник з водою на чільне місце, можливо, це зацікавить малюка. «Поїте» його іграшки і пийте воду самі - діти люблять копіювати поведінку батьків.
7
Пропонуйте дитині воду на прогулянці зі спеціальної маленької пляшки з наконечником-кришечкою. Давайте воду після активних ігор на вулиці та іншої діяльності.
8
Слідкуйте за самопочуттям дитини. Якщо малюк не часто (3 години і рідше) мочиться в штани, якщо його губи сухі, і у малюка мало слини - значить, вода йому зараз особливо необхідна, навіть якщо дитина отримує грудне молоко. Не допускайте зневоднення!
Життя дитини стає повноцінною тоді, коли у нього є можливість бувати частіше в воді - пірнати, купатися, плавати, грати. Недарма ж батьки намагаються їздити у відпустку на берег моря з дітьми. Вода - це радість для дітей. До неї потрібно тільки звикнути.
Інструкція
1
Якщо перше купання раптом виявиться невдалим, то у дитини може надовго залишитися почуття страху перед цим процесом. Спочатку потрібно ознайомити його з водою, обережно, акуратно і продумано.
2
Потрібно спробувати пограти з малюком у воді . Можна почати з невеликих бризок, поступово він перестане їх боятися.
3
Потім мамі можна спробувати побігати від свого дитя трохи по воді , він природно буде намагатися її наздогнати.
4
Взявши чадо за руку, можна увійти у водойму, сісти, а потім показати, як пересувається черепашка, попросити дитину повторити.
5
Допомогти звикнути до воді допоможе і м'яч. Знаючи берег і глибину, киньте ненавмисно його у водоймище. Глибина повинна бути малюкові по пояс. Треба взяти його за руку і сходити з ним разом за іграшкою. Намагайтеся закидати м'яч все далі і далі, тож до його плечей.
6
У воду також можна кинути іграшку і наввипередки знайти її.
7
Самий безстрашним і безпечним для нього буде, якщо дати круг або м'яч. Він відчує себе захищеним.
8
Якщо все це проробляти частіше, то діти швидко зможуть звикнути до воді , не боячись її. Якщо вони позбудуться від цього страху, навчити плавати їх - не складе ніяких труднощів.
Зверніть увагу
Щоб дитина не боялася заходити у воду, купаючись - посміхайтеся, смійтеся. Він побачить, що вам весело і сам захоче спробувати скупатися.
Корисна порада
Чи не затягуйте у воду малюка, якщо він боїться і плаче. Тим самим ви самі наженете на нього страх. У водойму він повинен зайти і відчути його сам.