Як підключити живлення до материнської плати.

Спосіб подачі живлення на материнську плату залежить від її форм-фактора: AT або ATX. Деякі потужні плати, крім цього, вимагають підключення додаткового з'єднувача для живлення процесора.
Інструкція
1
Всі операції виконуйте при знеструмленому комп'ютері.
2
Харчування до материнської плати стандарту AT подавайте, використовуючи два однорядних плоских роз'єму, кожен з яких має по 6 контактів. Вони мають ключі, що роблять підключення кожного з них в перевернутому вигляді неможливим. Однак, їх дуже легко переплутати місцями, і якщо це зробити, материнська плата згорить. Для того, щоб виключити такий розвиток подій, запам'ятайте просте правило: роз'єми повинні бути розташовані таким чином, щоб чорні дроти були посередині, а до сторін були звернені помаранчевий і червоний.
3
Для підключення живлення до материнської плати форм-фактора ATX використовуйте єдиний 20- або 24-контактний роз'єм. Надіти його неправильно завдяки ключам неможливо. Блок живлення з 24-контактним роз'ємом можна підключити і до плати, обладнаної 20-контактної відповідь частиною, не використовуючи контакти 11, 12, 23, 24. Підключати же блок живлення з 20-контактним роз'ємом до материнської плати, розрахованої на використання 24-контактного роз'єму, не можна.
4
Деякі материнські плати, призначені для використання спільно з потужними процесорами, обладнані ще одним з'єднувачем, які мають чотири контакту. До нього підходять два чорних дроти з нульовим потенціалом, а також два жовтих, по яких подається напруга +12 В. Спільно з такою платою можна використовувати тільки блок живлення, що має цей роз'єм. Не можна включати комп'ютер, коли він не приєднаний.
5
Існують відеокарти, які також вимагають подачі додаткового живлення. Воно подається на них через роз'єм схожою форми, але відрізняється як набором напружень, так і конфігурацією ключів. Не намагайтеся підключити з'єднувач, призначений для живлення відеокарти, до материнської плати, і навпаки. Втім, це у вас і не вийде, і саме з тієї причини, що конфігурація ключів у цих роз'ємів відрізняється.