Як зробити маршрутизацію.

Щоб налаштувати повноцінну якісну локальну мережу, необхідно використовувати маршрутизатор. Це пристрій дозволить забезпечити зв'язок між комп'ютерами, що входять до складу мережі, і інтернетом.
Вам знадобиться
  • - маршрутизатор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Перед придбанням маршрутизатора з'ясуйте його пропускну спроможність. Суть в тому, що деякі бюджетні моделі цих пристроїв здатні якісно працювати тільки з малою кількістю комп'ютерів. Купуйте відповідний для ваших цілей маршрутизатор.
2
Встановіть мережеве обладнання таким чином, щоб воно не було сильно віддалене від комп'ютерів, що підключаються до нього. Велика довжина мережевого кабелю негативно позначається на швидкості передачі даних. Підключіть маршрутизатор до мережі змінного струму.
3
З'єднайте з його LAN-портами стаціонарні комп'ютери. Знайдіть на корпусі пристрою роз'єм WAN (Internet) і підключіть до нього кабель доступу до всесвітньої павутини.
4
Увімкніть комп'ютери, підключені до маршрутизатора. Відкрийте на будь-якому з них інтернет-браузер і введіть в його адресний рядок IP мережного обладнання. Його ви можете знайти в інструкції.
5
Після отримання доступу до меню налаштувань маршрутизатора, відкрийте в ньому пункт WAN. Налаштуйте параметри цього меню таким чином, щоб маршрутизатор отримав доступ до інтернету. Збережіть параметри мережі.
6
При створенні офісної або іншої робочої мережі рекомендують відключати функцію DHCP в настройках меню LAN. Це дозволить кожному комп'ютеру мати свій власний постійний (статичний) IP-адресу. Даний метод дозволить вам уникнути проблем при створенні спільних мережевих папок та налаштування загальнодоступних принтерів або МФУ.
7
Якщо ви відключили функцію DHCP, то налаштуйте кожен комп'ютер таким чином, щоб він зміг отримувати доступ до інтернету та іншим ПК. Відкрийте список мережевих підключень на робочому столі підключеного в мережу комп'ютера. Клацніть правою кнопкою миші по мережі, утвореної маршрутизатором.
8
Виберіть пункт «Властивості». Тепер відкрийте властивості протоколу TCP/IP (v4). Задайте статичний IP-адресу для даного комп'ютера. Тепер обов'язково пропишіть IP-адресу маршрутизатора в поля «Основний шлюз» і «DNS-сервер». Виконайте аналогічну настройку для всіх інших комп'ютерів.