Як посолити щуку. скільки треба солити щуку.

Після упіймання щуки хочеться зберегти рибу як можна довше. Один з найпопулярніших способів заготовки - засолка. Солити можна практично будь-яку рибу, крім осетрових. Але і при засолюванні щуки треба знати деякі тонкощі.
Вам знадобиться
  • щука;
  • гострий ніж для обробки риби;
  • сіль;
  • цукор;
  • спеції;
  • ємність для засолювання.
Інструкція
1
Зазвичай дрібні види риби засолюють цілими, не потрошачи і не відрізаючи голів. Але при засолюванні щуки потрібно попередньо підготуватися, так як розмір щуки зазвичай більше середніх риб, і м'ясо повинно просолитися добре. Відразу потрібно зазначити, що рибу, призначену для засолювання, не можна промивати водою, а тільки обтирати сухою чистою ганчіркою.
2
Для оброблення щуки знадобиться гострий філіровочнимі ніж для оброблення риби. Щуку не чистять від луски, але обов'язково потрібно випатрати нутрощі і розкрити спинку риби для кращого проникнення розсолу в м'ясо. Для цього щуку потрібно розрізати з боку спинки по всій довжині. Якщо риба невеликого розміру, то голову можна залишити, але обов'язково видалити зябра. Якщо щука велика, то відрізають і голову, і вузьку частину хвоста. Це можна потім відкласти для юшки. Плавці можна відрізати, а можна і залишити, ніякої особливої різниці ви не помітите.
3
Якщо у вас вийде, можна спробувати вийняти хребет риби через надріз в спинці. Також спробуйте вийняти великі реберні кістки. Згодом засолену рибу буде приємніше є з мінімальною кількістю кісток.
4
Потім готуєте засолювальні суміш на ваш смак. Зазвичай суміш складається з двох частин солі, однієї частини цукру і спецій за смаком. Залежно від солоності, якій ви хочете досягти, кількість суміші варіюється від 100 до 200 грамів на кілограм риби.
5
Підготовлену рибу потрібно натерти сумішшю, помістити в тару для засолювання, пересипати залишками суміші та помістити це в прохолодне місце під гніт. Готовність риби буде залежати від її розміру. Чим риба менше, тим швидше вона Просолов, і навпаки.
6
Залишиться тільки промити рибу від розсолу і вживати її. Для любителів в'яленої щуки можна запропонувати трохи підсушити солону рибу в провітрюваному приміщенні, тільки стежте за тим, щоб у приміщенні не було доступу мухам.
Корисна порада
Після того, як риба пров'ялиться, зберігати її краще всього в прохолодному місці. Щоб щука не зіпсувалася як можна довше, її потрібно обернути в тканину, просочену розсолом.