Як визначити вбудовану відеокарту. Як визначити інтегровану відеокарту на ноутбуці.

Для збільшення часу роботи мобільних комп'ютерів без підключення їх до мережі змінного струму в дані пристрої встановлюють дві відеокарти. Для установки потрібних драйверів необхідно правильно визначити модель обох відеоадаптерів.
Вам знадобиться
  • - доступ в інтернет;
  • - Everest.
Інструкція
1
Встановіть програму Everest. Вона дозволить вам отримати найбільш повну інформацію про стан і характеристики пристроїв, встановлених в ваш ноутбук. Запустіть програму, дочекайтеся завершення сканування системи і пристроїв і відкрийте меню «Відеоадаптери».
2
Знайдіть і запам'ятайте модель обох відеокарт. У тому випадку, якщо ваш ноутбук працює на процесорі фірми Intel, відвідайте російську версію офіційного сайту цієї компанії www.intel.ru.
3
Перейдіть в меню «Підтримка» і відкрийте пункт «Драйвери та завантаження». Тепер в графі «Виберіть сімейство продукції» вкажіть пункт «Графічні адаптери». Перейдіть до меню «Виберіть серію продукції» вкажіть параметр "Драйвери інтегрованого графічного адаптера Intel».
4
Тепер виберіть операційну систему і скачайте відповідний комплект драйверів (програму) для вашої вбудованої відеокарти. Зверніть увагу: перемикання відеокарт проводитиметься автоматично і тільки в тому випадку, якщо інтегрований відеоадаптер не справлятиметься з навантаженням. Якщо у вашому ноутбуці встановлений процесор фірми AMD, то відвідайте сайт www.ati.com.
5
Перейдіть в меню «Підтримка та драйвери». Тепер в графі Component Category виберіть Notebook Graphics. Тепер в графі Product Line вкажіть серію вашої відеокарти, наприклад С-Series APU. В наступному меню Product Model вкажіть модель вашої інтегрованої відеокарти, наприклад С-50 АРU. Виберіть операційну систему, встановлену на ноутбуці, і натисніть кнопку View Result.
6
Тепер знайдіть програму Catalyst Control Center і натисніть кнопку Download. Дочекайтеся завершення завантаження програми і встановіть її. Дана утиліта містить в собі комплект драйверів для вашої вбудованої відеокарти і програму, що дозволяє вручну перемикатися між видеоадаптерами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oQWwUnU1C8c
Відеокарта - пристрій, що перетворює вміст пам'яті комп'ютера в зображення на моніторі. Відеокарта може бути інтегрованою, тобто вбудованої в материнську плату, або дискретною (платою розширення). Дискретні відеоадаптери вставляються в спеціальний слот на материнке.
Інструкція
1
Визначити, яка відеокарта встановлена, можна різними способами. Спосіб для допитливих - подивитися своїми очима і помацати своїми руками. Відверніть стягують гвинти і зніміть бічну панель системного блоку, якщо, звичайно, він не на гарантійному обслуговуванні. Плата розширення може фіксуватися пластмасовими засувками або кріпитися до задньої панелі гвинтом. Відверніть гвинт або відігніть вниз засувки, витягніть адаптер зі слоту і вивчіть його маркування.
2
Якщо відеокарта вбудована, знайдіть назву материнської плати. Воно може бути написано над слотами PCI, між процесором і ОЗП, у верхній частині плати. На сайті виробника ви можете знайти дані про всіх інтегрованих пристроях, в тому числі і про відеокарту.
3
Отримати цю інформацію можна засобами Windows. У рядок запуску програм (викликається поєднанням гарячих клавіш Win + R або вибором команди «Виконати» в меню «Пуск») введіть dxdiag. Ця команда викликає DirectX - бібліотеку медіа функцій Windows, яка визначає конфігурацію комп'ютера. Перейдіть у вкладку «Дисплей» і в розділі «Пристрій» побачите характеристики вашої відеокарти.
4
Отримати дані про пристрої системного блоку можна за допомогою сторонніх програм. Скачайте з сайту розробника безкоштовну утиліту CPU-Z і запустіть її. Відкрийте закладку Graphics. Тут ви побачите тип і модель відеоадаптера, обсяг його ОЗУ і логотип фірми-виробника.
5
PC Wizard - ще одна зручна програма, що збирає відомості про комп'ютер і доступна для безкоштовного скачування. Встановіть утиліту на свій комп'ютер і запустіть її. В розділі «Залізо» клацніть по іконці дисплея. Програма виведе інформацію про настройках монітора і відеокарти. Щоб змінити установки, клацніть по параметру правою клавішею миші та виберіть опцію "Налаштування".