Як прибрати окалину.

Окалина - це оксиди заліза, що утворюються на поверхні гарячекатаної сталі. Окалина пофарбована в синювато-чорний колір. Перед фарбуванням сталевих виробів, окалина повинна видалятися, тому нанесення фарби на окалину утруднено через мінімальної адгезії і високої крихкості окалини. Іншими словами, фарба буде погано лягати, а окалина з часом опаде, і виникнуть дефекти фарбування. Окалина може бути видалена газопламенной обробкою, травленням або піскоструминної обробкою.
Інструкція
1
Для газополум'яної обробки поверхні сталі в цілях видалення окалини підійде газозварювальний апарат. Для цього киснево-ацетиленовим полум'ям швидко нагрійте поверхневий шар металу. При цьому окалина почне відшаровуватися і її слід видалити металевою щіткою після охолодження металу. При необхідності операцію можна повторити кілька разів. Між кожними повтореннями процедури обов'язково прохолоджуйте метал і очищайте його щіткою.
2
Травлення поверхні металів для видалення окислів і окалини проводиться із застосуванням сірчаної або соляної кислоти. Для виконання цієї процедури деталь на 40 хвилин опустіть в 16-20% розчин однієї з цих кислот. Потім кислоту нейтралізуйте вапном, деталь промийте і просушіть. Результат - видалення окалини навіть із самих важкодоступних місць. Травлення металу можна поєднати з м'якою піскоструминної обробкою на деталях, поверхні яких не допускають дефектів.
3
Піскоструминна обробка поверхні для видалення окалини вимагає застосування піскоструминного апарату. Це єдиний спосіб, що дозволяє прибрати вторинну окалину, яка утворюється з нової сталі. Цей спосіб відрізняється від травлення і газополум'яної обробки високою продуктивністю і нижчою вартістю.
4
Ступені очищення від окалини. Згідно ГОСТу є чотири ступеня очищення металевої поверхні від окалини. Найбільш груба - просте видалення відшаровується окалини. При другого ступеня очищення допускаються окалина на площі до 5%, видимої неозброєним оком. Третя ступінь не допускає наявність видимої неозброєним оком окалини. Четверта не допускає виявлення окалини при огляді з 6-кратним збільшенням.
5
Очищення від окалини аж до третього можна виконати вручну. Для цього використовуйте щітку з нержавіючої сталі або електроінструмент (шліфмашинку або болгарку).