Як описувати географічне положення гір.

Будь-який об'єкт можна знайти на карті дуже швидко, якщо знати його географічний опис. З необхідністю його складати стикаються не тільки геологи і геодезисти. Знати, де саме знаходиться гірська гряда або долина, дуже корисно при плануванні туристських маршрутів. Для такої підготовки необхідно приблизно визначити, де саме знаходиться вершина. При підготовці шкільного уроку географії або геологічної експедиції потрібно більш точне опис географічного положення гір.
Вам знадобиться
  • - географічна карта;
  • - комп'ютер з текстовим редактором;
  • - олівець і папір;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для складання географічного опису гір можна користуватися як звичайною паперовою картою, так і комп'ютерної. У кожному разі, там позначені материки і координати. Знайдіть потрібну вам гірську систему. Назву можна набрати в пошуковику і скористатися меню «Карти».
2
Подивіться, на якому материку знаходиться гірська система. Запишіть назву материка на папері або в текстовому редакторі. Згадайте, з якого боку звичайної географічної карти знаходяться північ, південь, захід і схід. Визначте проміжні напрямки і опишіть максимально точно, в якій частині материка знаходиться потрібна вам гірський ланцюг.
3
Подивіться на координатну сітку. Знайдіть саму південну і саму північну точки гірського ланцюга. Визначте, між якими паралелями вони знаходяться. Якщо ви користуєтеся комп'ютерної картою, то зможете вказати ці точки дуже точно. Запишіть їх. Подивіться, між якими меридіанами знаходяться найзахідніша і найбільш східна краю гір. Визначте і запишіть ці точки.
4
Визначте, в якому напрямку простягнулася гірська гряда. На будь-якій карті його дуже добре видно. За направлення звичайно приймається найбільшу відстань між кінцевими точками. Обчисліть максимальну протяжність. При користуванні паперової картою це можна зробити за масштабом. Розрахунок буде досить приблизними. Маючи перед очима електронну карту, можна зробити більш точні обчислення.
5
Знайдіть поруч з гірською системою інші об'єкти. Це можуть бути берега морів і океанів, річки, пустелі, рівнини і багато іншого. Опишіть становище гірської гряди щодо цих об'єктів. Вкажіть, в якому напрямку від узбережжя океану або від пустелі розташований гірський ланцюг і на якому приблизно відстані.
6
Знайдіть найвищі вершини даної гірської системи. Запишіть їх назви та географічні координати. Вкажіть, в якій частині гряди вони знаходяться.
Корисна порада
Якщо вам потрібно зробити географічні описи декількох гірських систем, найзручніше занести результати в таблицю. Вона міститиме 6 стовпчиків і потрібну вам кількість рядків. У стовпчик занесіть назви гірських систем. У другій графі вкажіть назву материка і його частини, в третій - координати, у четвертій - напрямок, у п'ятій - протяжність. У шостому стовпчику напишіть назву найвищої точки і її координати.
Ще зі шкільної лави всі прекрасно пам'ятають, що наша планета більшою мірою складається з води. Річки, моря, океани, складають гідросферу Землі. Вивчати Світовий океан варто зі складання географічного положення його об'єктів. Можна спробувати, наприклад, з моря. Море - вода з певними властивостями, є частиною океану, ізолюється від нього сушею.
Інструкція
1
Опис географічного положення моря необхідно почати з його назви. Також дуже цікавою та корисною інформацією буде історія відкриття. Наприклад, Карське море було відкрито лейтенантом Степаном Малигиним, під час експедиції на півострів Камчатка. Через льодів він був змушений зупинити свої судна на зимовий час в гирлі річки Кара. Звідси і з'явилася назва моря - Карське.
2
Після цього перейдіть до опису акваторії моря, вкажіть її масштаби. Також тут необхідно вказати загальну площу моря, середню і абсолютну глибину, рельєф дна. Можна уточнити місце положення щодо північній, південній, західній та східній сторін.
3
Далі опишіть особливості берегової лінії, розкажіть які держави омивають це море, а також в якій частині океану воно перебувати, які протоки має, і які річки в нього впадають. Якщо їх багато, то перерахувати потрібно все або ж вибрати найбільш великі.
4
Також варто написати і про морський клімат. Сюди входить опис середніх температур води і повітря взимку, влітку і в міжсезоння. Переважаючі вітру, циклони, шторми і хвилювання.
5
Не зайвим буде вказати особливості гідрологічного режиму. Наприклад, припливи Карського моря півдобові, їх висота дорівнює близько 70 см. Море майже цілий рік покрито льодами, їх освіта починається на початку осені. Додайте інформацію та про острови. Опишіть розміри, форму, будь-які особливості, а також перерахуйте мешканців, що населяють їх.
6
Потім вкажіть морські ресурси. Тут потрібно розповісти про флору і фауну, ступеня солоності моря, багатство підводного світу. Далі напишіть, як людина використовує ресурси моря. Розкажіть про судноплавство, корисних копалин, рибальстві, туристичні маршрути, курортах.
7
В кінці опису географічного положення моря підведіть підсумок. Тут можна написати про те, наскільки важливо рас положення моря для найближчих країн, а також наскільки воно корисне в світовому масштабі.