Як запобігти небезпеці.

Людське життя, на жаль, пов'язана з постійними небезпеками. Але це зовсім не означає, що треба перетворитися на відлюдника, носа не висовуватися за поріг свого житла, всього боятися і все уникати! Слід лише виявляти розумну обережність, розсудливість, яка не має нічого спільного з боягузтвом.
Інструкція
1
Наприклад, компанія вибралася відпочити на берег річки або озера. Скільки було випадків, коли, пірнувши у воду з розбігу, людина ударявся головою об дно і отримував важку травму! А всього-то було потрібно: спочатку переконатися, що глибина водойми достатня, що пірнати в цьому місці безпечно
2
Або любитель «тихого полювання» зібрав у лісі повний кошик грибів. Таких гарних, міцненьких, спокусливих, на перший погляд! Приніс додому, почистив, насмажив, вся сім'я з апетитом поїла, нахвалюючи вмілого збирача. А серед тих грибів зачаїлася одна-єдина бліда поганка. І результат виявився вкрай сумним. А адже небезпеку отруєння можна було уникнути, дотримуючись кілька простих правил: брати тільки ті гриби, в яких абсолютно впевнений, вдома ще раз уважно розглянути «здобич», усі сумнівні, а також в'ялі, перестиглі гриби - безжально викинути.
3
Людини на дачі вкусила бджола або оса, і він помер, так як у нього була алергія на отруту цих комах. Поки вдалося додзвонитися до «Швидкої допомоги», поки вона доїхала дорогоцінний час було згаяно. Жахлива і безглузда трагедія. Невтішна вдова кляне останніми словами лікарів, які приїхали надто пізно. Але чому ж ця людина, знаючи про свою алергії, збираючись на дачу, що не прихопив з собою упаковку «Супрастин», «Тавегіл», «Зиртека», та будь-якого антигістамінного препарату, який міг би врятувати йому життя? Чому про це не подумала його дружина? Адже небезпеки так легко можна було уникнути!
4
На жінку, возвращающуюся ввечері з роботи, напали в темному парку, відібрали сумочку і прикраси. Ще легко відбулася, могло бути й набагато гірше. Вона обурюється: неподобство, куди дивиться поліція! Резонне питання! Але, питається, що змусило її йти в темряві через парк одній? Чому не обійшла цей самий парк по добре освітлених людних вулицях? Захотіла зрізати шлях, заощадити час? Ось і заощадила. Сама притягнула до себе на небезпеку, яку так легко можна було запобігти.
5
Перелік можна продовжувати до нескінченності. А адже всьому виною людське легковажність, надія на той горезвісний «авось». Пам'ятайте: елементарний здоровий глузд, розумна обережність, і багатьох небезпек вдасться уникнути!