Як зняти маслознімні ковпачки.

Автомобільне масло дуже важливо для двигуна. Воно забезпечує зменшення тертя між деталями, збільшуючи їх термін служби. Але масло коштує недешево, до того, ж мало кому сподобається міняти і заливати його часто. Саме ця процедура належить автолюбителю, у якого вийшли з ладу сальники клапанів. Тому розберемо, як зняти маслознімні ковпачки.
Вам знадобиться
  • 1) Рассухариватель;
  • 2) Пассатижи;
  • 3) Набір ключів;
  • 4) Набір головок.
Інструкція
1
Зніміть верхню кришку двигуна. Для цього за допомогою ключа на «10» відверніть наявні гайки. Після цього необхідно зняти розподільчий вал. Найважче дія полягає в знятті ланцюга зі зірочки распредвала. Тому перед зняттям послабте натяг ланцюга, відкрутивши натяжітель. Поставте автомобіль на швидкість, щоб уникнути прокручування.
2
Зігніть пелюстки спеціальної пластини, яка утримує зірочку за допомогою болта. Відкриється доступ до граней цього болта, викручуйте його і знімайте зірочку. Тепер відкручуйте болти, які кріплять розподільний вал до блоку циліндрів.
3
Приступайте до зняття блоку циліндрів. Він кріпиться до основного блоку за допомогою болтів. «Сидять» вони зазвичай дуже міцно і дуже довгі. Тут необхідно використовувати головку і пристрій подовжується ручку інструменту, для збільшення довжини плеча важеля. Так ви зможете «зірвати» болти і відкрутити їх. Після закінчення даної процедури зніміть блок циліндрів. Знімати блок необхідно в парі, щоб уникнути нанесення подряпин і вм'ятин кузову, а також пошкодження інших деталей автомобіля.
4
Рассухарівайте клапани. Це є найвідповідальнішою процедурою. Рассухаріть клапани можна за допомогою спеціального пристрою. Ставиться воно спеціальним вирізом в роз'єм, де виходить клапан. Також є ніжка для упора в блок. Натискайте на ручку Розсухарівателі і виймайте пластини, які тримають пружини. Витягуйте пружини. Виконайте цю операцію для всіх клапанів.
5
Знімайте маслознімні ковпачки. Дані сальники знімаються за допомогою пассатижей. Для цього обхопіть ними корпус сальника і потягніть на себе. Маслос'емниє ковпачок буде знято. Повторіть цю дію для решти МСК. Після заміни ковпачків не забудьте провести настроювання клапанів. Також затягування болтів, які кріплять блок циліндрів і розподільний вал виробляються в особливому порядку.