Як пришити в'язаний комір. Як зшити частини в'язаного виробу.

В'язаний комірець - гарне доповнення практично до будь-якої речі. До сукні або блузі підійде комір тонкою мереживною в'язки, до светра можна пришити окремо пов'язаний комір, з пальто ідеально виглядатиме комір-хомут.
Вам знадобиться
 • - в'язаний комір
 • - основний виріб
 • - голка
 • - звичайні нитки
 • - вовняні нитки, з яких виконаний комір
 • - ножиці
Інструкція
1
Комірець може бути легким, ажурним, пов'язаним гачком. Такий можна пришити верхнім шаром поверх вшитого у виріб коміра. Пришивайте бавовняної ниткою того ж кольору що і комір непомітними з лицьового боку стежками. Вийде накладної комір. Так багато робили в шкільні роки, коли до форми пришивались світлі декоративні комірці, який потім можна буде легко відпороти і почистити.
2
Початківці умільці часто в'яжуть коміри светрів або кофт окремо від основного виробу. На заключному етапі частини виробу слід зшити між собою. Перш ніж пришити в'язаний комірець звірте його довжину з довжиною виріз горловини основного виробу. Не повинно бути неспівпадання довжини, виступаючих країв. Довжину в'язаного виробу можна злегка підкоригувати. Якщо комір довше виріз горловини, наживите комір на бавовняну нитку. Рівномірно розподіліть виріб по довжині нитки. У випадку, коли комір коротше довжини вирізу горловини, розтягніть комірець. Для цього намочіть і висушіть його в такому стані. Якщо комірець покрив виріз вироби, і не залишилося нічого зайвого, приступайте до пришивання.
3
Складіть комірець і горловину вироби лицьовою стороною один до одного. Приколіть шпильками. Наживите на звичайну нитку контрастного кольору, щоб вона не змішувалася з іншими кольорами. Розправте складочки і нерівності. Зшивайте крайні петлі двох виробів вовняною ниткою, з якої виконано весь виріб. Після того, як комір пришитий, пропрасуйте праскою з парою.
4
Трохи більше копітка технологія пришивання виїзного коміра шляхом розпускання петель коміра. Щоб воріт вироби не пішов стрілками розпускати петлі по дві. Проколіть край горловини знизу вгору і виведіть голку через другу петлю коміра, введіть голку в першу петлю, захопивши край горловини. Розпустіть наступні дві петлі. Проколіть найближчу петлю краю горловини знизу вгору. Виведіть голку через петлю коміра в петлю горловини. Введіть голку в попередню петлю коміра, захопивши край горловини. Шийте нитками, з яких виконано весь виріб.
5
Доповненням до пальто може стати елегантний теплий комір, пов'язаний своїми руками. Виберіть для фіксації виїзного коміра три точки на комірі пальто. Акуратно пришийте звичайної тонкою голкою з бавовняної ниткою.
Корисна порада
Зшивати комір і основний виріб слід з виворітного боку, щоб не було видно швів.
Комір може повністю перетворити модель одягу. В'язання цієї деталі крою - ціла наука. Вона може бути відкладний, виконуватися у вигляді багатошарового витонченого «хомута», простий стійки на блискавці або мати інші форми; вив'язувати разом з основним виробом або окремо від нього. Навіть від способу з'єднання планки до горловини залежить загальний стиль виконання речі. Наприклад, за допомогою Кеттельний шва може не тільки пришити комір, а й прикрасити вбрання.
Вам знадобиться
 • - основна пряжа;
 • - допоміжна нитка;
 • - циганська голка;
 • - дві прямі спиці;
 • - манікюрні ножиці;
 • - праска з функцією пара або волога марля.
Інструкція
1
Зв'яжіть комір як окрему деталь одягу, ретельно вивіривши його форму і довжину нижньої кромки згідно готовій викрійці.
2
В процесі в'язання коміра необхідно ввести в роботу допоміжну бавовняну нитку середньої товщини. Зазвичай з її допомогою виконуються останні три чи чотири ряди коміра - це лінія з'єднання з вирізом переду і спинки.
3
Зверніть увагу, якщо ви починаєте в'язати деталь саме з кромки, яка буде пришивати до горловини, то вводите додаткову нитку на початку роботи. Через необхідну кількість рядів продовжуйте в'язання тільки основний пряжею.
4
Отпарьте готовий комір або погладьте його через зволожений відріз марлі. Потім видаліть допоміжну нитку. Дійте обережно, щоб випадково не розпустити пов'язане полотно. Щоб відкриті петлі не розійшлися в процесі роботи, рекомендується гладити їх особливо ретельно.
5
Приметайте комір до лицьовій стороні горловини, залишивши пару останніх рядів з допоміжною ниткою «навипуск». Переконайтеся, що деталь зафіксована правильно. Після цього можна розпустити останні ряди вовняної нитки і приступати до з'єднання коміра і моделі.
6
Виведіть штопальну голку з ниткою з виворітного боку в'язання на «обличчя» полотна так, щоб вона увійшла в першу відкриту петлю коміра. Закріпіть робочу нитку, зробивши кілька стібків за бокову кромку деталі.
7
Знову проведіть голку знизу вгору крізь шар горловини і коміра (з вивороту на «обличчя»), ввівши її в другу відкриту петельку. Далі голка буде вводитися в петлю назад і зверху вниз, а виводитися - рухом вперед і знизу верх. Приклад: голка входить з вивороту в другу відкриту петлю; зверху - в першу; витягується знизу через третю; входить у другу зверху і витягується знизу через четверту і т.д.
8
Виконавши Кеттельний шов, обережно видаліть намітку. Підрізайте шматочки нитки кінчиками гострих манікюрних ножиць і витягайте обрізки. Щоб випадково не пошкодити основну пряжу, рекомендується приметувати деталі крою ниткою контрастного кольору.
9
Потренируйтесь з виконанням фігурного Кеттельний шва - він створює хвилеподібні візерунки вздовж лінії нижньої кромки і може прикрасити дитячі та молодіжні вироби. У цьому випадку відкриті петлі пришиваються до полотна моделі не поодинці, а попарно або відразу по три.
Корисна порада
Вивчіть різні трикотажні шви, так як вони також можуть допомогти вам пришити в'язаний комір до одягу. Приміром, з'єднайте деталі потайним швом. У цьому випадку стібки не будуть бачити з лицьового боку полотна. Точно сумістите деталі крою і приметайте їх. Робіть короткі стібки, щоб ділянки стягання частин одягу не були замети. Якщо комір виконаний у вигляді високої стійки (наприклад, у класичного светри), його можна скласти удвічі і пришити до лінії горловини краєобметочних швом.