Як відключити комп'ютер на клавіатурі.

У деяких нестандартних випадках буває необхідно завершити роботу комп'ютера, використовуючи тільки клавіатуру. Це трапляється, наприклад, коли збої в роботі операційної системи Windows або вихід з ладу апаратних засобів комп'ютера призводять до непрацездатності портів USB, до яких підключається миша, а доступ до системного блоку разом з розміщеною на ній кнопкою виключення живлення відсутня.
Інструкція
1
Скористайтеся передбаченим в інтерфейсі ОС дублюванням подій, який дозволяє замінювати клацання курсором миші на натискання відповідних кнопок на клавіатурі. Для того щоб розкрити головне меню на кнопці «Пуск» і отримати доступ до функції завершення роботи системи і виключення комп'ютера, можна використовувати будь-яку з двох клавіш win, розміщених в нижньому ряду правіше і лівіше довгою клавіші пробілу. Розкривши таким способом меню, перейдіть на його нижню рядок, натиснувши клавішу зі стрілкою вгору. Потім натисніть клавішу Enter - це аналогічно клацанню по нижньому пункту меню («Вимкнути комп'ютер»). В ОС Windows Vista і Windows 7 цього достатньо, а в ОС Windows XP ця дія викликає на екран діалог з трьома кнопками, з яких вимикання комп'ютера відповідає середня. Для переміщення фокусу введення на неї натисніть клавішу зі стрілкою вправо, а для імітації клацання натисніть Enter, і ОС почне процедуру виключення комп'ютера.
2
Якщо фокус уведення знаходиться на робочому столі, то викликати діалогове вікно з трьома кнопками вимикання можна простим натисканням сполучення клавіш Alt + F4. Потім, як і в попередньому способі, в Windows XP треба натиснути клавішу зі стрілкою вправо, щоб перейти від кнопки «Режим очікування» до кнопки «Вимикання» і натиснути клавішу Enter для запуску процедури збереження налаштувань і завершення роботи.
3
Команда виключення є і в меню «Диспетчера завдань» Windows. Щоб його запустити, треба натиснути клавіші Ctrl + Alt + Delete. Для активації меню цієї програми натисніть клавішу Alt, а для того щоб розкрити в ньому розділ «Завершення роботи», скористайтеся клавішею «Ш». Зверніть увагу на те, що при цьому повинна бути включена російська розкладка клавіатури. Потім два рази натисніть клавішу зі стрілкою вниз, щоб перейти до пункту «Вимикання», і натисніть Enter для ініціації процесу завершення роботи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lEluIEh-ZM4
Неправильне вимикання комп'ютера може призвести до помилок в роботі системи. Користувачеві необхідно навчитися правильно закінчувати роботу ПК. Так як виконати дану операцію можна різними способами, залишається тільки вибрати той варіант дій, який здасться більш швидким і простим.
Інструкція
1
Стандартний спосіб завершення роботи операційної системи і відключення комп'ютера не займає багато часу: натисніть на кнопку «Пуск» або клавішу Windows на панелі завдань і виберіть у меню пункт «Вимкнення». Відкриється нове діалогове вікно. Натисніть в ньому на кнопку «Вимкнення». Комп'ютер завершить свою роботу.
2
Інший спосіб: викличте диспетчер задач, натиснувши на клавіатурі клавіші Ctrl, Alt і Del, або клікніть правою кнопкою миші по панелі завдань і виберіть у спадному меню пункт «Диспетчер завдань». Відкриється нове діалогове вікно. У верхньому рядку меню виберіть пункт «Завершення роботи» і клацніть по підпунктом «Вимкнення». Підтвердіть операцію, комп'ютер буде вимкнений.
3
На деяких клавіатурах передбачені кнопки для вимкнення комп'ютера і переведення його в сплячий режим. Встановіть відповідний драйвер для клавіатури, що поставляється в комплекті з устаткуванням, щоб використовувати цю можливість. Щоб вимкнути комп'ютер, натисніть один раз спеціальну кнопку вимикання на клавіатурі.
4
Використання компонента «Призначені завдання» дозволить вам взагалі не відключати комп'ютер самостійно. Він буде припиняти роботу автоматично у вказаний вами час. Щоб використовувати даний компонент, в меню «Пуск» розгорніть всі програми, в папці «Стандартні» знайдіть підпапку «Службові» і клацніть по пункту «Призначені завдання». У вікні, клікніть по значку «Додати завдання» і, слідуючи вказівкам «Майстра», призначте завдання shutdown.exe.
5
Намагайтеся не використовувати для виключення комп'ютера кнопку Power на передній панелі системного блоку або кнопку On/Off на задній стінці. Ними можна скористатися тільки в екстрених випадках, коли комп'ютер неможливо вимкнути одним з описаних вище способів.