Як дізнатися температуру на процесорі.

Температура процесора - один з найбільш важливих критеріїв стабільної роботи комп'ютера. Розгін, низькоякісна термопаста, пил в вентиляторі можуть привести до її сильному підвищенню і, як наслідок, перегріву процесора і пошкодження комп'ютера. Саме тому необхідно хоча б зрідка перевіряти як сильно нагрівається процесор при максимальному навантаженні.
Вам знадобиться
  • Для стеження за температурою процесора потрібно завантажити і встановити спеціальні утиліти, що надаються виробником материнської плати, або встановити універсальну програму Everest.
Інструкція
1
Виробники материнських плат випускають програми для стеження за робочими температурами плати і процесора. Зайдіть на сайт фірми-виробника. На цьому сайті необхідно відкрити розділ «підтримка користувачів», «скачати», "download". В цьому розділі знайти програму, в описі якої буде можливість стеження за температурою процесора.
2
Якщо знайти програму на сайті виробника не вдалося, можна скористатися універсальною, придатною для більшості материнських плат програмою "Everest". Вона не тільки зможе показати температуру процесора, але покаже вам і безліч інших важливих показників роботи комп'ютера - температуру пам'яті, материнської плати, допоможе провести стрес-тести системи та визначити її стабільність.
Корисна порада
При спостереженні над температурою комп'ютера необхідно враховувати і температуру навколишнього середовища. Ймовірність перегріву в літній час, в тридцятиградусну спеку різко зростає.