Як домогтися того, щоб працівник добре працював.

Для того щоб добитися найбільш повної віддачі від співробітника керівнику необхідно вирішити два завдання: визначити конкретні потреби (мотивацію) працівника і знайти способи задоволення даної потреби.
Інструкція
1
Періодично система цінності працівника може змінюватися. Для того щоб своєчасно вловити суть змін мотивації і скорегувати систему заохочення, керівнику потрібно взяти за правило - один раз на півроку (мінімум) проводити опитування співробітників. Необов'язково ставити прямі запитання, краще зробити що-небудь на зразок конкурсу: хто дасть більше відповідей на питання «як домогтися повної віддачі від співробітника». Отримані відповіді дадуть можливість для аналізу інтересів кожного працівника.
2
В одному випадку це може бути стабільна робота, гідна оплата, хороший колектив і офіс недалеко від будинку. В іншому випадку - можливість проявити себе як професіонал, перспектива кар'єрного росту, веселий і дружний колектив. У першому випадку працівник ефективніше буде трудитися на посаді, передбачуваної виконання рутинної роботи, а ось робота по впровадженню нових проектів для нього буде складною. У другому випадку домогтися максимальної віддачі від співробітника можна або підвищуючи його на посаді, або доручаючи йому нові розробки.
3
Для когось із співробітників необхідна зовнішня оцінка його здібностей. І тут способом поліпшення ефективності праці може стати «метод батога і пряника». Тобто при належному виконанні своїх обов'язків людина підсвідомо чекає похвали, і навпаки - в разі допущення помилки готовий прийняти критику на свою адресу. Для такого співробітника зовнішнє заохочення (на нараді, видача невеликий премії з обов'язковим озвучуванням приводу перед колективом) є важливим важелем підвищення работоспособності.Для інших співробітників вирішальним моментом є внутрішня оцінка результатів своєї роботи. Такі люди самі знають, що і як вони роблять правильно, а які дії потребує корегування. В цьому випадку зовнішня оцінка з боку керівника не є головним важелем мотивації. Домогтися повної віддачі від людини можна іншими методами, наприклад - перспективою кар'єрного росту або підвищенням частки відповідальності працівника в компанії шляхом участі в новому проекті.
4
Після вивчення системи цінностей працівника керівник може приступати до реалізації задоволення озвучених вимог. Доручати працівнику нові завдання з урахуванням його амбіцій, використовувати заохочення - моральні та матеріальні і найголовніше - підвищувати ступінь його відповідальності за виконання того чи іншого завдання. Тоді безсумнівним результатом стане поліпшення якості роботи співробітника.
Зверніть увагу
Якщо працівник не може чітко сформулювати свої вимоги - можна задати йому питання: чи достатньо керівництво його діяльністю? Якщо співробітник не може твердо відповісти на дане питання, керівнику варто задуматися про доцільність знаходження цієї людини у себе в колективі.
Корисна порада
При з'ясуванні системи цінностей співробітника краще не ставити йому прямих запитань, це може спровокувати непотрібні асоціації та невпевненість в собі.