Як класти кахельну плитку на підлогу.

Ремонт - заняття клопітка і трудомістка. Особливо в тому випадку, якщо ви робите його на совість. Ось і таке на перший погляд досить проста справа, як вкладання кахельної плитки на підлогу, на перевірку виявляється не таким-то простим. Адже якщо не дотримуватися рекомендації з проведення робіт, ідеального результату навряд чи можна буде добитися.
Вам знадобиться
  • - будівельні цементні суміші;
  • - пісок;
  • - вапно;
  • - інструменти;
  • - плитка;
  • - маяки;
  • - клейова маса.
Інструкція
1
Спочатку займіться приготуванням розчину. Він повинен бути трохи більш густим, ніж для робіт з плиткою на стінах. Тому візьміть наступні пропорції: 5-6 частин піску до однієї цементу. Чому фахівці рекомендують проводити роботи саме на бетонній основі? Та тому, що такий тип покриття не потребує додаткової підготовки.
2
Тепер приступайте до викладання плитки на основу. Для проведення такої процедури потрібно спочатку визначити точку відліку - по ній ви і будете далі рівнятися при облицюванні підлоги. Як правило, визначають цю точку від самого дальнього кута. Далі ведіть всі роботи по напрямку до дверей. Встановлюйте маяки за допомогою спеціального кутника і будівельного рівня. Їх основне завдання - тримати площину і рівень підстави. У випадку якщо ви бачите на бетонній основі статі горби, маяк потрібно ставити на саму верхню його частину. Після чого залийте простір між маяками клейовий сумішшю. І відразу ж починайте укладати плитку.
3
пристукивают кожну викладену плитку гумовою киянкою. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не розбити кахель. Інакше доведеться все знімати і робити заново. Фахівці рекомендують: чи не заливайте відразу всю підлогу, найкраще укладайте плитку невеликими відрізками. Наприклад, визначеним квадратом. Так простіше буде виправити помилки, якщо вони з'являться в ході ремонтних робіт.
4
Якщо вам доводиться укладати в деяких місцях не цілу плитку, а обрізану, постарайтеся підгадати так, щоб вона виявилася уздовж стін, а ще краще в кутах. Тобто там, де вона особливо в очі кидатися своєю недосконалістю не буде.
5
Після того як підсохне клей та облицювання буде завершена, залишиться вам провести тільки оздоблювальні роботи. Візьміть спеціальну затірку і обробіть всі шви між кахлем. Після чого дайте їм висохнути. Тепер вимийте підлогу, щоб усунути всі сліди оздоблювальних матеріалів. Ваш ремонт закінчено.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3ZQlBB1LZdY
Корисна порада
Щоб плитка краще кріпилася до цементного основи, додайте в розчин трохи вапна або глини.
Технологія сучасного ремонту все частіше перед вважає використання в якості підлогового покриття керамічної плитки. Особливо це характерно для таких господарських приміщень, як ванна, кухня або коридор. Плитка на підлогу дуже зручна в експлуатації, легко миється, не вимагає особливого догляду. Головна складність полягає лише в тому, що при ремонті в старих будинках плитку доводиться класти на вже наявний дерев'яна підлога і це створює певні проблеми.
Вам знадобиться
  • плитка для підлоги, цементний розчин, обценьки, шуруповерт, будівельна мастика або бустилат
Інструкція
1
Перед тим як покласти плитку на дерев'яну підлогу, його потрібно правильно підготувати. Щоб керамічна плитка добре і довго служила, вона повинна бути покладена тільки на міцну, абсолютно рівну поверхню. Тому дерев'яне покриття має бути добре закріплено. Якщо підлога десь «гуляє» або скрипить, простіше його повністю зняти до кам'яного підстави, зробити нову бетонну стяжку і вже тільки потім укладати плитку.
2
Якщо ж дерев'яну підлогу в досить хорошому стані, його можна залишити як є, після невеликої підготовки. Починати доведеться з повного видалення фарби і лаку з дерев'яного покриття. Для цього можна застосовувати механічний або тепловий спосіб обробки.
3
Після зняття верхнього шару, перевіряють стан основи підлоги - чорнової підлоги, зазвичай складається з дощок, і лагов, які служать їх основою. Якщо помітних проблем з ними не виявлено, в чорновій підлозі закладають герметиком всі щілини.
4
Після підготовки підстави на нього накладають малярську сітку, яка обробляється особливої ґрунтовкою, і ретельно просушують. Коли загрунтована основа повністю просохне, можна приступати до укладання плитки.
5
Укладати напольную плитку практичніше всього на цементний розчин, змішаний з будівельною мастикою або Бустілат. Це забезпечить більш міцне склеювання плитки з поверхнею. Така підлога прослужить довше і буде більш стійкий до руйнування. Керамічну плитку викладають рівними рядами відповідно з малюнком. При цьому необхідно залишати невеликі зазори - шви між окремими плитками, які згодом затираються спеціальної затіркою. Надлишки розчину, що клеїть та затирання видаляють вологою ганчіркою до моменту їх висихання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P-T6EDjSLeY