Як безпечно розібрати ноутбук.

У кожного власника ноутбука рано чи пізно виникає бажання розібрати свого залізного друга. Причини можуть бути різними, комусь хочеться розширити пам'ять, комусь порадили провести очищення від пилу, але в будь-якому випадку без знання специфіки розбірки ноутбуків при цьому не обійтися.
Інструкція
1
Ноутбук складніша і компактна система, ніж звичайна комп'ютерна вежа і при його розбиранні потрібно бути дуже обережним, щоб не зламати прилад і не зробити його непридатним до роботи. Розбір ноутбука слід почати з його ретельно зовнішнього огляду. Переверніть ноутбук днищем вгору. На днище ви побачите кришки, під якими будуть ховатися різні периферійні модулі - оперативна пам'ять, жорсткий диск, модуль Wi-Fi та інші. Насамперед необхідно видалити акумулятор. Навіть якщо ви попередньо відключили ноутбук від мережі, багато його вузли можуть знаходитися під напругою. Відкрутіть всі гвинти, які зможете побачити, при цьому постарайтеся не випустити з уваги гвинти, приховані під модульними кришками і акумулятором.
2
Тепер необхідно зняти всі видимі пристрою. Жорсткий диск зазвичай знімається шляхом зміщення в протилежний від роз'єму сторону. На деяких дисках може знаходитися спеціальний язичок, який полегшує це завдання. Наступним етапом зніміть привід дисків, гвинти його кріплення розташовуються на днище, але в деяких випадках він може мати додаткове кріплення під клавіатурою, і тоді із зняттям приводу доведеться почекати. Вимкніть шлейфи живлення процесорного кулера і модуля Wi-Fi, зніміть кулер. Необхідність періодичного чищення кулера від пилу може виникати, навіть якщо ви працюєте в чистому, провітрюваному приміщенні. Ви здивуєтеся шару пилу, що накопичився на вентиляторі. Якщо кулер і був вашою метою, то після його чистки збірку ноутбука слід провести в порядку, зворотному розбору.
3
Але не завжди така чистка допомагає, іноді виникає необхідність в чищенні радіатора і оновленні термопасти на кристалі процесора. Відкрутіть гвинти кріплення радіатора. Зазвичай радіатор кріпиться 4 гвинтами і один з них захований під гарантійної наклейкою. Якщо стара термопаста висохла, то може знадобитися невелике зусилля для того, щоб відокремити радіатор від процесора, але пам'ятайте, обережність - ваше все, груба сила здатна остаточно занапастити ваш комп'ютер. На цьому роботу з днищем можна закінчити і перевернути ноутбук в його нормальне положення. Всі інші кріпильні гвинти знаходяться під клавіатурою, в різних ноутбуках клавіатура знімається по різному, але при ретельному огляді у всіх у них можна виявити пази і засувки, впливом на які можна зняти клавіатуру з ноутбука. Вимкніть шлейф клавіатури. Якщо ви задалися метою дістатися до матриці, то необхідно буде зняти верхню кришку ноутбука. Не забудьте перед цим відключити шлейф матриці. Обстежте ноутбук на наявність прихованих гвинтів, відкрутіть їх. Зніміть верхню його кришку. Сама матриця кріпиться на корпусі за допомогою гвинтів, при демонтажі стає можливим так само доступ до инвертору.
4
Для витягання дисплея необхідно зняти заглушки, розташовані по периметру екрану, відкрутити наявні під ними гвинти і з ніжним зусиллям зняти рамку з дисплея. Відкинувши шлейф, ви безперешкодно зможете вийняти матрицю дисплея з ноутбука. Ступінь глибини розборки ноутбука буде залежати від ваших кінцевих цілей, але пам'ятайте, ви повинні точно знати для чого ви виробляєте розбір. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще звернутися до спеціального ремонтний сервіс, котрі працюють там, впораються з розбиранням набагато швидше і краще, а головне не зашкодять комп'ютера в силу відсутності необхідного досвіду.