Як побудувати монолітний фундамент.

Поняття «монолітний фундамент» прямо пов'язане з конструкцією стрічкового «плаваючого» фундаменту. Даний фундамент може бути використаний на нерівномірно або сильно стискаються грунтах. Його можна зводити на торфовищах і на сильно рухливих грунтах. Монолітний фундамент вважається універсальним.
Інструкція
1
Для початку викопайте котлован і зробіть піщану підготовку. Щоб в підвалі не утворювалося грунтової води, навколо будівлі влаштуйте дренаж, а на подбетонка - в два шари гідроізоляцію. Після цього можете переходити до армуванню і заливці фундаментної плити. Арматура, яка стирчить з неї, буде забезпечувати нерозривний зв'язок плити і стін.
2
Зачекайте, поки бетон затвердіє. Тепер виконайте в'язку арматурного каркаса і виставите опалубку стін. Відстань між арматурними стрижнями повинне бути не більше 30 сантиметрів. Арматура повинна утворити цільну конструкцію, а також захопити вимощення. Кути стрічкового фундаменту проарміруйте загнутими півколом стержнями. Потім заведіть їх в бічні стіни фундаменту. Таке армування дозволяє створити гнучку просторову конструкцію стрічкового фундаменту. У підсумку вийде монолітний пояс.
3
Проведіть очищення опалубки від сміття і стружки. Після цього рясно змочіть її водою. Вона повинна жорстко фіксуватися, щоб не відбувалося випучіваніе стіни. В якості фіксаторів використовуйте домкрати, стяжні болти і вирівнюючі балки. Бетонування починайте тільки після виконання перерахованих вище робіт.
4
Укладайте бетон шарами, які не повинні бути більше 15 сантиметрів. Шари добре розрівнюйте і утрамбовуйте. Бетон в армований фундамент найкраще заливати в один прийом. Неармовані фундаменти можна бетонувати з перервами, при цьому необхідно залишати горизонтальні шви. Робіть це до того моменту, поки його поверхня не заблищить від виступила вологи. Простукував опалубку зовні, щоб бетон краще проникав в порожнечі, які є між арматурою і опалубкою. Загладити поверхню можна за допомогою бруска. Переміщайте його по верхніх дошках опалубки.