Як позбутися від післяпологової депресії.

Депресія - стан неприємне, а післяпологова депресія - ще гірше, тому як з'являється вона зовсім не вчасно. Ви стали щасливою мамою, ворк біля солодко сопе малюка, якого виношували цілих дев'ять довгих місяців. Все здається прекрасним, крім одного. Перепади вашого настрою рівносильні катанню на американських гірках. Підйом енергії, радості, приємних емоцій змінюється глибинним почуттям неприязні, самотності і втоми. Вихід із ситуації, що склалася є - вам слід приборкати свій психологічний настрой і радіти материнству, позбувшись від депресії.
Інструкція
1
Висипайтесь. Сон - запорука здоров'я та гарного настрою. Спіть вдень разом із новонародженим. Якщо дитина неспокійно поводиться вночі, присуньте дитяче ліжечко до своєї постелі настільки близько, наскільки це можливо. Ви зможете вкривати малюка ковдрою, поправляти соску і все інше, не встаючи з ліжка. Альтернативний варіант - спати разом з дитиною на своєму ліжку. Виберіть той спосіб, який здається для вас підходящим.
2
Гуляйте. Дихайте свіжим повітрям, ловите будь-яку можливість побувати на сонці. Це корисно як для мами, так і для грудничка. Піші прогулянки, постійне провітрювання приміщення, навіть півгодини, проведених на балконі, підуть вам на користь.
3
Сплануйте день, орієнтуючись на графік вашого чада. Молоді мами відчувають сильний стрес через порушення можливості задовольнити власні потреби щохвилини. Замість того щоб випити чашечку чаю, ви повинні галопом нестися робити суміш, гріти кашу або прати пелюшки. Поставтеся до ситуації з розумінням. Дитя не може підлаштуватися під вас, логічніше вам підлаштуватися під нього.
4
Виділіть вільний проміжок часу для себе. Година, півгодини або двадцять хвилин, щоб ніхто вас не смикав і не відволікав. Прийміть ванну з солями, з піною, влаштуйте спа-процедуру на дому. Можете почитати книгу, подивитися телевізор, погортати журнали. Насолоджуйтесь цими моментами.
5
Приділяйте увагу своєму зовнішньому вигляду. Зрозуміло, робити макіяж по годині у вас не вийде. Але ви просто зобов'язані радіти своєму відображенню в дзеркалі. Трихвилинна маска для обличчя - поки ви замочуєте білизна, поки збовтують суміш в пляшці - заколіть у волосся квітка-невидимку. Використовуйте маленькі хитрощі, щоб радувати оточуючих і себе.
6
Спілкуйтеся. Базікайте по телефону, читайте книгу, поки дитина спить біля грудей. Незважаючи на те, що це здається шкідливим і неправильним, саме це зможе допомогти, головне, не зловживати. Відвідуйте форуми для мам, де жінки діляться досвідом і розвіюють страхи один одного.
7
Не відмовляйтеся від допомоги. Бабусі, дідусі, сестри і подруги - це чудові пари рук, які стануть в нагоді вам як ніколи. Подруга пограє з дитиною, поки ви приймете душ і нафарбуватися, сестра завжди рада вчинити необхідні покупки, а бабуся з задоволенням погуляє з коляскою, коли ви вирішите з чоловіком усамітнитися і насолодитися товариством одне одного.
8
Частіше прикладайте новонародженого до грудей. Організм в цей час буде виробляти гормони любові - окситоцин і пролактин, вони допоможуть стабілізувати ваш емоційний стан.
Зверніть увагу
Не плачте, не зліться, не кричіть і не панікуйте, діти дуже гостро відчувають ваш настрій, який може негативно позначитися як на поведінці дитини, так і на складі грудного молока.
Корисна порада
Нагадуйте собі, що народження дитини коштувало того, щоб пройти через всі труднощі.