Як розділити нерухомість.

Розділ нерухомості актуальне при отриманні спадщини, при розлученні, при наявності загальнопайової власності, коли люди хочуть роз'їхатися і жити окремо. Щоб розділити нерухомість, потрібно прийти до спільної згоди і провести розмін або продаж і розділ. Якщо мирним шляхом проблема не вирішується, то слід подати заяву в Арбітражний суд.
Вам знадобиться
  • - заяву до суду.
  • - паспорт;
  • - копію кадастрового плану будинку, квартири або ділянки;
  • - довідка про кадастрової вартості об'єкта.
Інструкція
1
При розділі спадщини кожен спадкоємець отримує рівну частку майна, якщо інше не зазначено в заповіт. Якщо заповіт є, то розділ здійснюється відповідно до волевиявлення спадкодавця. Але й заповіт може бути складений лише з вказівкою імен спадкоємців. У цьому випадку майно також підлягає рівному розділу між спадкоємцями, вказаними в заповіт.
2
Якщо спадкоємці не можуть домовитися мирним шляхом, всі спори вирішуються в Арбітражному суді і розділ провадиться відповідно до винесеним рішенням суду.
3
Якщо розділ здійснюється при розлученні, то подружжя може домовитися мирним шляхом або звернутися до суду. Згідно зі статтею 256 ЦК РФ і 34 СК РФ все майно між подружжям ділиться порівну, незалежно від того на кого воно записане, якщо немає шлюбного договору з конкретним зазначенням кому що належить. Крім майна, зазначеного в шлюбному контракті, поділу не підлягає подарована нерухомість, придбана до шлюбу або передана безоплатно. До безоплатну передачу відноситься приватизація муніципального житла, оформлена на одного з подружжя, якщо другий з подружжя від приватизації своєї частки відмовився.
4
При незареєстрованому шлюбі загальна нерухомість, куплена на спільні гроші, ділиться в добровільному порядку або через суд. Але якщо вся нерухомість була оформлена в особисту власність одного з співмешканців, то другий доведеться представити незаперечні докази, що всі купувалося на спільні гроші. В якості доказів можна представити свідчення свідків, аудіозаписи розмови між співмешканцями, рахунки з яких знято гроші, що збігаються за часом з придбанням нерухомості і т.д.
5
Розділ загальнопайової власності можна здійснити шляхом обміну або продажу, але тільки за умови, що всі власники згодні зробити дане юридично значиме дію. Якщо хтось відмовляється ділити майно таким шляхом, то нерухомість підлягає поділу в судовому порядку.
6
Суд може вирішити виділити частку кожного власника в натурі, якщо можливо розділити нерухомість на рівні частки і окремі кімнати. У цьому випадку кожен власник оформить окреме право власності на свою частку. Якщо розділ в натурі неможливий, то власникам, які не згодні виробляти розмін або продаж, доведеться в примусовому порядку виплатити вартість частки тому, хто бажає відокремитися і жити окремо.
7
Розділити можна тільки ту нерухомість, яка оформлена у власність. Муніципальне житло є власністю адміністрації і тому його розділ можна здійснити тільки після приватизації та оформлення права власності або шляхом роз'їзду в кілька муніципальних квартир.