Як розв'язувати текстові задачі.

Текстова завдання - це завдання, умова якої вимагає складання рівняння. З ними школяр стикається впродовж всього періоду навчання, і вони ж зустрінуться на ЄДІ з математики у випускному класі. Як їх вирішувати?
Інструкція
1
Уважно вчитайтеся в умову задачі. Якщо воно занадто заплутано, перечитайте його кілька разів, щоб чітко усвідомити, яке невідоме значення потрібно прийняти за Х. Перекажіть умова на математичну мову. Наприклад, якщо в задачі сказано: «Один спортсмен пробіг невідома кількість кілометрів, а інший - в 3 рази більше», то в вираженні ви запишіть, що перший пробіг відстань Х, а інший 3Х.
2
Додайте до вийшов змінним одиниці їх виміру - штуки, літри, грами, метри і т.д. Подумайте, в яких величинах повинен бути виражений відповідь. Це важливо, оскільки за змістом задачі іноді відповідь має бути представлений тільки цілими числами. Згадайте «півтора землекопа», одержані у відповіді учня з дитячої казки «У країні невивчених уроків».
3
При необхідності складіть схему або намалюйте малюнок, який може допомогти вам краще зрозуміти умову і зрозуміти значення змінних.
4
Складіть рівняння. При цьому потрібно враховувати, скільки було учасників події, і які готові формули можна застосувати. Наприклад, в задачі на рух, щоб знайти будь-яку відстань, потрібно швидкість множити на час. Виходячи їх цього, потрібно побудувати рівняння. Наприклад, людина їде на велосипеді зі швидкістю 10 км/год. Скільки часу йому буде потрібно, щоб проїхати 110 км? Прийміть час за Х і використовуйте формулу знаходження відстані S = VT, тому 10х = 110. Розв'яжіть рівняння Х = 11 ч.
5
У складніших випадках доведеться вводити дві і більше змінних і складати систему рівнянь. Після її рішення будуть знайдені дві невідомі величини Х і У. Не бійтеся вводити зайві змінні, в результаті математичних дій вони скоротяться. Найголовніше, будьте уважні в обчисленнях. Пам'ятайте, що на державних іспитах користуватися калькуляторами заборонено.