Як сканувати диск.

Звичайним скануванням диска називають операцію перевірки працездатності кластерів і секторів - «осередків», призначених для зберігання записуваної на диск інформації. У разі ненормального завершення роботи комп'ютера така процедура автоматично проводиться системою при наступному завантаженні. Однак і при нормальній роботі може знадобитися сканування жорстких дисків, і така можливість передбачена в ОС Windows.
Інструкція
1
Увійдіть в систему з правами адміністратора - це необхідна умова для доступу до операції сканування. Якщо ви використовуєте версії ОС Windows Vista або Windows 7, то система може зажадати введення пароля адміністратора пізніше - безпосередньо при запуску компонента, що здійснює сканування.
2
Запустіть Провідник - стандартний менеджер файлів Windows. Це можна зробити, двічі клацнувши по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі, вибором пункту «Комп'ютер» в головному меню на кнопці «Пуск» або натисканням сполучення клавіш win + e.
3
Клацніть правою кнопкою миші іконку жорсткого диска, який потрібно просканувати на наявність «битих» осередків. В випав контекстному меню виберіть саму нижню рядок - «Властивості».
4
Перейдіть на вкладку «Сервіс» та натисніть на кнопку «Виконати перевірку», вміщеній в секції «Перевірка диска».
5
Поставте відмітку в полі «Автоматично виправляти системні помилки». Якщо цього не зробити, то програма сканування жорсткого диска буде тільки виводити звіт про знайдені дефекти, які не виправляючи їх. Для того щоб дати вказівку програмі намагатися виправляти дефекти на самому носії, а не тільки в файлової системі, поставте відмітку в полі «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Правда цим ви значно збільшите час операції сканування.
6
Натисніть кнопку «Запуск» та програми приступить до роботи. Час, який буде витрачено, залежить від обсягу перевіряється диска і вибраних вами параметрів. Результати операції будуть виведені програмою на екран. Якщо ви задали сканування диска, який в даний час використовується системою або прикладними програмами, і при цьому активували параметр «Автоматично виправляти системні помилки», то програма покаже діалогове вікно, в якому запропонує виконати цю операцію при наступному завантаженні комп'ютера.