Як пояснювати відсотки.

Перейшовши в п'ятий клас, школярі стикаються з новим типом математичних задач - завданнями на відсотки. Для багатьох з них ця тема буває досить важкою. Як пояснити знаходження відсотків?
Інструкція
1
Розкажіть дитині історію про те, як взагалі з'явилося слово відсоток. Воно походить від латинського "pro centum", що перекладається як «сота частка». Надалі в підручнику Матьє де ла Порта по комерційній арифметиці була зроблена опечатка, через яку і з'явився знак%. Таким чином, найголовніше - засвоїти, що відсоток - це одна сота частина від будь-якого числа.
2
Дитина зазвичай швидко розуміє задачі на прості числа. Наприклад, якщо в одному рублі 100 копійок, 50 копійок - це 50 відсотків. Набагато важче пояснити, що відсотки можна знайти від будь-якої величини. Розібравшись з простими величинами: грамами і кілограмами, сантиметрами і метрами - переходите до більш складних питань.
3
Якщо дитина не може зрозуміти саму суть відсотків, навчіть його вирішувати задачі за алгоритмом, стежачи, щоб він не пропускав жодного щабля рішення. Наприклад, задача: швейна фабрика випустила за рік 1200 костюмів. З них 30% костюми синього кольору. Скільки костюмів синього кольору випустила фабрика? Спочатку знайдіть, скільки костюмів становлять 1%. Для цього розділіть загальна кількість на 100. 1200/100 = 12. Тобто кожні 12 костюмів - це 1 відсоток. Потім помножте 12 на 30% і отримаєте потрібну відповідь.
4
Можна скористатися старим «дідовим» методом пропорції. В школах тепер його чомусь показують рідко, а працює він безвідмовно. З того ж самого завдання: 1200 костюмів - 100% Х костюмів - 30% Х (1200 * 30)/100. Потрібно просто помножити числа хрест-навхрест і вирішити вийшло рівняння. Не хвилюйтеся, якщо вам здається, що дитина вирішує механічно. Поки йому і не потрібно глибоко вдумуватися в суть, найголовніше, щоб він запам'ятав алгоритм дій, цього вистачить для вирішення шкільних завдань. Будьте терплячі, не кричіть на дитину і не гнівайтесь на нього. Адже йому здається, що ця інформація дуже складна, незрозуміла і зовсім не потрібна. Спробуйте запропонувати йому практичні завдання, наприклад, для сімейного бюджету.