Як повернути гроші за стільниковий телефон. без паспорта стільникового телефону чи можна назад повернути телефон.

Щодня купується безліч мобільних телефонів. Але нерідко пристрій виявляється несправним або у покупця виникають інші претензії. Природно, постає питання, чи можна повернути телефон. У першому випадку право на повернення і обмін у споживача є, з іншими ситуаціями все йде складніше.
Вам знадобиться
  • - повна комплектація товару;
  • - товарний чек;
  • - гарантійний талон;
  • - паспорт
Інструкція
1
Згідно з російським законодавством, якщо мобільний телефон справний, то здати його назад в магазин ви не можете. Стільникові телефони відносяться до не підлягає поверненню та обміну непродовольчих товарах. Це зазначено у Постанові №55 Уряду РФ від 19 січня 1998 року, згідно з яким телефонні апарати являють собою одну з категорій побутових технічно складних товарів і не підлягають поверненню та обміну, якщо знаходяться в належному стані.
2
За законом «Про захист прав споживачів» ви маєте право повернути гроші за стільниковий телефон або обміняти його на інший, якщо він несправний або має дефект, який з'явився протягом гарантійного терміну і не з вашої вини. Для цього необхідне дотримання деяких умов: телефон повинен зберігати товарний вигляд і мати повну комплектацію. Вам також слід мати при собі касовий і товарний чек, гарантійний талон. В дійсності, при втраті чека закон дозволяє вдатися до показань свідків або довести факт покупки іншим способом. Але ця відповідальність лягає на споживача, тому краще завжди зберігайте чеки. Щоб вам повернули гроші, несправність не повинна бути наслідком недотримання вами умов експлуатації.
3
Щоб повернути несправний телефон, прийдіть в магазин, взявши з собою товар в повній комплектації, чеки та гарантійний талон, а також ваш паспорт (закордонний паспорт або військовий квиток). У вільній формі напишіть заяву на ім'я виконавчого або гендиректора з вимогою повернути вам гроші або обміняти товар на аналогічний. Вкажіть повну назву товару, його вартість, виявлений дефект. Додайте копії товарного і касового чеків та гарантійного талона (оригінали залиште у себе). Відзначте, якщо ви бажаєте бути присутнім при експертизі товару у разі її проведення. Поставте свій підпис і дату.
4
Співробітник магазину повинен зробити опис комплектації прийнятого у вас товару, поставити печатку і свій підпис на вашій заяві. Потім магазин зазвичай направляє телефон в сервісний центр. Після того, як експертиза встановить, що вашої провини в поломці немає, магазин повинен буде виконати ваші вимоги: обміняти товар або повернути сплачену за нього суму.
Зверніть увагу
На вимогу продавця та за його рахунок споживач повинен повернути товар з недоліками. Так що право повернути гроші за телефон Ви маєте. Можливо, доведеться провести незалежну експертизу, яка покаже несправність, і з цим висновком потім можна буде піти в суд.
Корисна порада
Багато покупців вибирають новітні моделі телефонів, з максимальною кількістю функцій, що робить таку покупку досить дорогий. Як повернути гроші за телефон, якщо він виявився неробочим? Для обміну товару телефон повинен зберігати свій товарний вигляд. Так само необхідна наявність товарного і касового чека, що підтверджує факт покупки саме в цьому торговому закладі. Якщо ж у телефоні виявлені несправності, то набуває чинності стаття 18 ЗОПП.