Як перетворити текстові формати.

До текстових файлів можна віднести всі файли, що містять інформацію, яку можна інтерпретувати як слова якого-небудь національної мови. Дані в цих файлах можуть містити й додаткову інформацію, що відноситься до візуального поданням тексту. Формат запису додаткових даних відрізняється в залежності від стандартів, використаних програмами при збереженні цих файлів. Щоб зробити можливим читання файлів за допомогою програми, відмінного від використаного при створенні текстового файлу, буває необхідно перевести запис тексту з одного формату в іншій.
Інструкція
1
Визначте, яким додатком можна відкрити текстовий файл, формат якого вам потрібно змінити. Формат файлу визначається з розширення в його назві - з тієї частини його імені, яке пишеться після останньої крапки. Як правило, операційна система сама визначає по цьому розширенню, яке з встановлених додатків треба запустити і передати йому файл, тому самостійно підбирати програму вам навряд чи потрібно. Якщо все ж ОС не зможе визначити редактор, якому необхідно передати цікавить вас файл, то найпростіше спробувати завантажити його в один з наявних у вас текстових редакторів - почніть з Microsoft Word.
2
Використовуйте можливості текстового редактора, в якому ви відкрили файл - більшість з них можуть зберігати текстові файли в декількох форматах, а іноді - в декількох десятках форматів. Завантаживши файл, наприклад в Word, викличте його стандартний діалог збереження документа. Це можна зробити через головне меню: натисніть клавішу alt, потім стрілку вниз, в меню виберіть розділ «Зберегти як», а в ньому - пункт «Інші формати». У діалозі збереження розкрийте список, що випадає «Тип файлу» і виберіть потрібний вам формат, а потім натисніть кнопку «Зберегти». При використанні інших редакторів тексту процедура збереження в іншому форматі може трохи відрізнятися.
3
Підберіть програму-конвертер, якщо можливостей текстового процесора не достатньо для збереження потрібного вам файлу в іншому текстовому форматі. Як правило, такі конвертери не є універсальними, а призначені для конвертації текстових форматів тільки в один конкретний формат. Наприклад, напрямок конвертації програми Docx2Rtf прямо зазначено в її назві. Деякі з таких програм можна знайти і працюючими в якості онлайн-сервісів - наприклад, за адресою http://doc2pdf.net/PDF2Word розміщений конвертер файлів з формату PDF в формат DOC.