Як збільшити клієнтську базу.

Розширення клієнтської бази - одна з основних задач менеджера з продажу. Крім постійної роботи з уже існуючими покупцями, він повинен залучати нових, грамотно рекламуючи свій товар.
Інструкція
1
Починайте пошук нових клієнтів з моніторингу конкурентів. Зателефонуйте в їх офіс під виглядом покупця і попросіть вислати презентацію по продукту. Залиште свій особистий мобільний телефон та адресу електронної пошти. Поцікавтеся, які компанії вже уклали з ними договори. Постарайтеся отримати запрошення на конференцію або брифінг, який проводить для своїх партнерів фірма-конкурент. Там ви зможете легко завести ділові знайомства в невимушеній обстановці фуршету, який зазвичай організовують після таких заходів.
2
Беріть участь в профільних виставках. Саме туди приходять зацікавлені у співпраці клієнти. Оформіть стенд так, щоб він привертав увагу. Обов'язково розмістіть інформацію про компанію в каталозі заходу, який на вході видають всім гостям. Відзначте місцезнаходження вашої рекламної площадки на карті, щоб будь-який бажаючий міг легко її знайти. Уявіть найновіші зразки продукції. Організуйте роботу на стенді менеджерів з продажу. Вони повинні не просто сидіти, роздаючи сувенірну продукцію, а активно взаємодіяти з відвідувачами, налагоджуючи ділові контакти.
3
Не забувайте про телефонні продажу. Візьміть самий новий довідник або диск з адресами і телефонами компаній. Виберете в рубриках ті, які вам цікаві. Телефонуйте до відділів, що відповідають за закупівлі. Краще відразу виходити на керівника підрозділу або директора. Саме вони приймають рішення. Спілкуючись з рядовими співробітниками можна втратити багато часу, поки інформація дійде до керівництва. Домовляйтеся про зустрічі і проводите барвисту презентацію компанії за допомогою рекламних матеріалів - слайдів, фільмів, буклетів. Обов'язково захопіть з собою сувеніри з символікою компанії. Пропонуйте майбутнім клієнтам вигідні умови співпраці, знижки і бонуси.
4
Пам'ятайте, що робота менеджера з продажу не обмежується стінами офісу. Зустрічаючись з друзями і знайомлячись з людьми можна знайти нових клієнтів. Ніколи не розкривайте секрети компанії малознайомим особам, може виявитися, що перед вами майбутній покупець.