Як встановити металопластикові труби.

Використання металопластикових труб при монтажі внутрішньобудинкових інженерних комунікацій має ряд переваг. Пластик дешевше металу, не схильний до корозії, не боїться температурних коливань та інших видів агресивного зовнішнього впливу. Металопластикові комунікації забезпечують раціональне витрачання природних ресурсах, мають більш тривалий термін експлуатації.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний або гумовий молоток;
  • - заглушки;
  • - трубогиби;
  • - труборізи;
  • - спеціальні кріплення.
Інструкція
1
Перш ніж почати установку труб, визначте температуру повітря в приміщенні. Монтажні роботи повинні проводитися при температурі 10 і більше градусів вище нуля. Якщо бухти металопластикових труб транспортувалися при мінусовій температурі, витримайте їх протягом доби в теплому приміщенні. Тільки після цього приступайте до розкручування.
2
Розріжте труби за допомогою спеціальних труборізів під кутом 90 градусів. Відкалібруйте (вирівняйте) окружність, намітьте місце, в якому вона буде з'єднуватися з фітінгом. Надіньте на зазначену ділянку фитинг і закріпіть його. Металопластикові труби гнучкі, тому для їх монтажу додаткові комплектуючі (з'єднувальні куточки або коліна) не вимагаються. Монтаж прес-фітингів проводиться за допомогою спеціального обладнання для пайки металопластику.
3
Закріпіть готовий трубопровід за допомогою спеціальних кріплень таким чином, щоб труба могла вільно переміщатися в напрямку своєї осі. При горизонтальному способі укладання труб кріплення необхідно встановлювати через кожні 50 см трубопроводу, при вертикальному монтажі - через кожен метр.
4
Закріпіть запірну арматуру і колектори, якими укомплектовані інженерні комунікації. Використовуйте для цього автономні нерухомі кріплення, що запобіжить додаткове навантаження на водопровідну або опалювальну систему в процесі експлуатації.
5
Перед початком експлуатації перевірте трубопровід на предмет протікання.
Зверніть увагу
При монтажі трубопроводів використовуйте тільки сертифіковані металопластикові труби, які відповідають чинним в Росії нормам. Намагайтеся встановлювати тільки ті фітинги, які відповідають типу труби. Переважніше купувати їх в комплекті з бухтами металопластику.
Корисна порада
Якщо при монтажі металопластикових труб на одній з ділянок стався перелом або сплющування труби, її можна акуратно виправити гумовим або дерев'яним молотком. Щоб труба не перекручувалася під напругою, її вільні кінці бажано закрити спеціальними заглушками.