Як налаштувати дозвіл екрана. Як поміняти дозвіл на телевізорі.

Дозвіл екрану монітора відповідає за чіткість зображення і тексту, а також за правильне розташування картинки на екрані. Чим вище дозвіл, тим чіткіше здаються об'єкти на екрані, і в той же час тим менше вони стають.
Інструкція
1
Найменшим дозволом на сучасних комп'ютерах вважається розширення, рівне 640x480. Перше число позначає кількість точок по горизонталі, друге - по вертикалі. Так, на екрані 1280x960 одна точка при такому дозволі буде займати 4 пікселя, тим самим зображення буде розмитим, букви громіздкими, фотографії та ярлики угловатимі.Оптімальное дозвіл - це 1280 пікселів по горизонталі для моніторів, діагональ яких становить 14-15 дюймів. Монітори від 17 дюймів використовують більш високий дозвіл, наприклад, 1600, 1920 і більше точок по горизонталі.
2
Щоб поміняти дозвіл в Windows XP, клацніть правою кнопкою мишки на робочому столі, виберіть пункт «Властивості» в контекстному меню. У вікні, перейдіть у вкладку "Параметри" і перемістіть горизонтальний повзунок в розділі «Дозвіл екрану» на потрібне для вас дозвіл. Праворуч, тут же, ви можете змінити якість передачі кольору. Бажаний параметр - 32 біта. Після цього натисніть «Застосувати» і подивіться результат. Якщо якість зображення на екрані вас не задовольняє, продовжуйте експериментувати з повзунком.
3
Якщо ви власник комп'ютера з ОС Windows Vista або Windows 7, клацніть правою кнопкою мишки на робочому столі і виберіть «Дозвіл екрану». У вікні виберіть пункт №2, натисніть на меню, що випадає і перемістить вертикальний повзунок на бажане дозвіл, після чого натисніть «Застосувати» і зверніть увагу на результат. Також тут можна змінити орієнтацію екрану з альбомної на портретну або перевернути зображення на моніторі.
Зверніть увагу
Крім дозволу екрану важливою для зору опцією є частота екрану. Чим вище частота мерехтіння, тим менше напружуються очі.