Як вивести акрилову фарбу.

Сучасні акрилові фарби в переважному більшості виготовляються на водній основі. Тому вивести пляму можна, не використовуючи хімічні розчини. Але робити це бажано, поки воно свіже і фарба ще не встигла засохнути.
Вам знадобиться
  • - зубна щітка;
  • - відбілювач;
  • - якісний пральний порошок;
  • - пральна машина;
  • - вода.
Інструкція
1
Виверніть одяг навиворіт, підставте місце, на якому видно акрилова фарба під струмінь холодної води. Напір повинен бути досить потужним, щоб змити сліди який не встиг схопитися з тканиною барвника. Відіжміть річ, щоб видалити надлишкову вологу.
2
Помістіть вологий одяг в пральну машину-автомат. Засипте порошок (не використовуйте ополіскувачі та інші добавки, які зазвичай застосовуються в процесі прання), задайте режим прання у холодній воді, обравши найтривалішу за часом програму. Після закінчення прання огляньте чистий одяг. Якщо видалити фарбу з одягу не вийшло, виперіть її ще раз.
3
Якщо вивести пляму не вдалося і після повторної прання, змочіть це місце водою. Тепер нанесіть на м'яку зубну щітку невелику кількість порошку і акуратно потріть забруднення. Втирайте порошок в тканину круговими рухами. Видаліть залишки порошку під струменем гарячої води (оптимальна температура 50-60 градусів).
4
Помістіть попередньо оброблену одяг в пральну машину і задайте режим прання в гарячій воді, обов'язково враховуючи тип тканини. Якщо тканина не призначена для обробки при високій температурі, виберете ту програму, яка максимально відповідає фактурі матеріалу. В процесі прання можна використовувати відбілювач, що містить хлор, або інший засіб для виведення плям.
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте відбілювач для обробки кольорових речей, бо в його складі містяться речовини, які роз'їдають колір. Такий препарат призначений тільки для білих матеріалів. Для прання кольорового одягу застосовуються відповідні засоби для виведення плям, які не містять хлору та інших аналогічних добавок.
Корисна порада
Щоб видалити фарбу з одягу, фахівці рекомендують використовувати пральний порошок для складних забруднень. Властивості чистячої суміші, як правило, вказані на упаковці.