Як вивести плями кави з паперу.

Процес вивчення важливих документів не рідко супроводжується чашкою кави. Один необережний рух - і по паперу розпливеться пляма від цього напою, залишивши на тексті неприємний бурий колір. Видалити його можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - широка ємність;
  • - паперова серветка або рушник;
  • - оцет;
  • - відбілювач;
  • - зубна щітка ;
  • - порошок глини;
  • - праска;
  • - вощений папір.
Інструкція
1
Приготуйте оцтовий розчин, змішавши в широкій ємності столовий оцет і воду. Щоб вивести плями від кави і не пошкодити паперовий носій,? розчину повинен становити оцет і? - Вода.
2
Опустіть в розчин сторінку, на якій є пляма від кави, таким чином, щоб вона повністю їм просочилася. Потім дістаньте документ з ємності з рідиною і акуратно починайте промокати його паперовою серветкою або рушником. Останні по мірі їх промокання замінюйте сухими. Продовжуйте маніпуляції доти, поки папір не стане практично сухий.
3
Якщо видалити пляма не вийшло, використовуйте розчин води і хлорного відбілювача в співвідношенні 3: 1. Опустіть в розчин стару зубну щітку з м'яким ворсом, потім потріть нею пляму від кави. Робити це потрібно дуже акуратно, обмеживши до мінімуму механічне навантаження. В іншому випадку на папері можуть утворитися потертості та інші серйозні дефекти. Надлишкову вологу видаліть паперовими серветками.
4
Сухий документ покладіть між листами вощеного паперу, потім пропрасуйте його праскою. Рекомендується проводити термічну обробку при низькому або середньому температурному режимі, щоб чорнило на документі не розтеклися.
5
Щоб вивести плями від жиру (якщо кава не чистий, а з додаванням молока), доцільніше використовувати порошок сухої білої глини. Змішайте глину і воду в співвідношенні 1: 1, постійно перемішуючи розчин доти, поки не утвориться однорідна маса густої консистенції. Потім нанесіть суміш на жирну пляму від кави і дайте їй грунтовно висохнути. Видаліть залишки глини з паперу, використовуючи м'яку губку, щітку або паперову серветку. Загорніть документ в паперові рушники ще на 24 години.
Зверніть увагу
Обробляти оцтовим і хлористим розчином слід тільки друковані документи. Описані вище способи не підходять для видалення плям з рукописних сторінок або аркушів, на яких є чорнильна друк. Тому що хімікати роз'їдають чорнило і призводять документи в непридатність.
Корисна порада
Бажано використовувати чисту глину, яка не містить сторонніх домішок. Купити такий порошок можна в аптеці.