Як дізнатися пам'ять відеокарти. наскільки відіокарта.

В сучасних комп'ютерах відеокарта - один з головних елементів. Особливо відеокарта і її потужність важлива геймерам, художникам і фотографам. Відеокарта або відеопроцесор відповідає за обробку графіки, текстур і різної візуальної навантаження. Дізнатися її обсяг можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо у вас операційна система Windows XP, клікніть правою кнопкою миші по робочому столу, далі виберіть «параметри дисплея», «параметри» і «відеоадаптер». Рядок «Використовується відеопам'яті» - це і є пам'ять відеокарти. Також тут можна знайти такий рядок як «Доступно графічної пам'яті» - цей параметр складає фізичну пам'ять відеокарти з віртуальною системної видеопамятью, яка працює набагато слабкіше фізичної, але виділяється процесором і ОЗП для поліпшення графіки в іграх і при відеомонтажі.
2
Ваша операційна система - Windows Vista або Windows 7? Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, в списку виберіть «Дозвіл екрану», перейдіть за посиланням «Додаткові параметри». Далі ви побачите рядки, аналогічні Windows XP.
3
Підходить, якщо вам потрібно дізнатися сумарний обсяг відеопам'яті, тобто загальну пам'ять відеокарти (фізичну відеопам'ять, заявлену виробником, плюс віртуальну, яка зазвичай в 2-2.5 рази більше фізичної). Натисніть кнопку «Пуск» на робочому столі, виберіть "Всі програми», «Стандартні». Там ви знайдете ярлик «Виконати». Натискайте його і в з'явилася рядку введіть "dxdiag" (без лапок), після чого натисніть "ОК". Перед вами з'явиться засіб діагностики комп'ютера DirectX.Виберіте вкладку «Екран», і ви побачите результат. Тут же знаходяться DirectX-можливості вашої відеокарти, завдяки яким ви можете дізнатися, наскільки сучасна ваша відеокарта відносно графічного прискорення, а також інші корисні відомості про драйвер відеокарти.
Корисна порада
Використовуючи всі перераховані вище способи, ви також можете дізнатися виробника відеокарти, тип її мікросхеми, тип ЦАП і модель.