Як зробити енциклопедію.

Багато хто з нас проявляли письменницький талант. Хтось хотів написати роман, хтось пише вірші. Але є й ті, хто хоче створити свою власну енциклопедію. Для цього потрібно мати неабиякий розум і величезне бажання. Ну і звичайно ж, чималий запас знань, якими необхідно поділитися з майбутніми читачами. Поговоримо про те, як зробити енциклопедію.
Вам знадобиться
  • - матеріал для енциклопедії.
Інструкція
1
Складіть план побудови і теми енциклопедії. Все потрібно планувати, в тому числі і ваш майбутній працю. Почніть з теми енциклопедії. Звичайно, цей жанр увазі в собі загальне знання. Однак набагато простіше вибрати певну тему, в якій ви найбільш сильні, і розвивати її. Після вибору теми потрібно спланувати зміст. Більшість енциклопедій містять у собі інформацію, яка розташовується в алфавітному порядку. Так буде простіше оформляти і розбирати ваш матеріал. Також можна побудувати свою енциклопедію за важливістю викладеного матеріалу або хронологічній послідовності. Останнє особливо стосується для військових та історичних енциклопедій.
2
Оберіть формат вашої енциклопедії. На сьогоднішній день таких форматів три. Перший з них - це класика, книжковий формат. Зробити таку енциклопедію можна в друкарні або ж самому роздрукувати набраний на комп'ютері текст. Другий формат - електронний. Він має в собі величезну перевагу, так як вам необхідно тільки набрати текст на комп'ютері. Потім можете перекинути ваш твір на зовнішній носій. Інший спосіб поширення полягає в викладенні енциклопедії в глобальній мережі. Останній спосіб більш екзотичний і вимагає певних знань. Ви можете створити свій сайт-бібліотеку - встановити движок, купити домен, хостинг і приступати до наповнення сайту.
3
Приступайте до заповнення та оформлення вашої енциклопедії. Відповідно до плану розпишіть інформацію. Якщо ви робите енциклопедію у вигляді сайту, то одиницею виміру є стаття. Тобто кожен матеріал представлений у вигляді статті. Використовуйте малюнки і картинки до вашої енциклопедії. Ваша книга повинна бути не тільки інформативною, а й наочною. Дуже добре, якщо ви будите використовувати фотографії. В останню чергу оформляйте обкладинку енциклопедії та зміст.