Як виграти в п'ятнашки. Як завжди вигравати в п'ятнашки.

«П'ятнашки» - дві гри з однойменною назвою, обидві знайомі нам з ранніх років. Одна з них - головоломка, друга - дитяча забава для великої компанії дітлахів. Як виграти в п'ятнашки в тому і іншому варіанті?
Інструкція
1
Щоб виграти в дитячу гру «п'ятнашки» потрібно бути спритним і вміти швидко бігати. Існує кілька варіантів цієї забави, але сенс однаковий: ведучий повинен «заплямувати» учасника, передавши йому хід. Зазвичай це робиться простим дотиком людини рукою, в деяких випадках - м'ячем. Ведучий ловить, решта дітей - розбігаються хто куди. Гра будується на постійному русі і дозволяє брати участь в ній великої кількості дітей. Ведучий, який отримує прізвисько «пятнашка» або «вода» щосили намагається зловити розбігаються врозтіч учасників, а коли передає хід, то голосно вимовляє ім'я наступного наздоганяючого і сам тікає разом з усіма іншими. Гра продовжується до тих пір, поки учасники не втомляться. Щоб було цікавіше, в прості п'ятнашки додаються різні елементи. Наприклад, стосуватися рукою учасників можна тільки в тому випадку, якщо вони стоять на землі. Однак якщо всі діти залізли на лавки, дерева або вивищення, «пятнашка» передає хід будь-якого з них. Також ведучий доторкається рукою до того, хто не встиг підняти ноги від землі. У цій грі перемагають ті діти, які найменше виявлялися в позиції ведучого, тобто змогли проявити спритність, винахідливість, спостережливість. Що виграв також вміє швидко бігати і долати перешкоди.
2
Головоломка «п'ятнашки» з'явилася в дев'ятнадцятому столітті і являє собою квадратну рамку, усередині якої переміщаються п'ятнадцять однакових фішок. Місце під шістнадцятий сегмент залишається порожнім для того, щоб можна було міняти квадратні фішки місцями, адже вони повинні бути вибудувані по зростаючій від 1 до 15 зліва направо. Щоб почати гру, фішки потрібно перемістити, порушивши впорядкованість головоломки. Зазвичай на сегментах нанесені цифри, але існують і інші «п'ятнашки» - з буквами і словами. Але сенс тієї чи іншої гри один і той же - зібрати фішки в певному порядку. Перемагає той, хто, переміщаючи кісточки по коробці, не витягуючи їх, впорядкує фішки за меншу кількість часу і обмежена кількість ходів. При цьому сегменти можуть рухатися або вгору-вниз, або вправо-вліво, але ніяк не по діагоналі. З появою комп'ютерних ігор і приставок, «п'ятнашки» знову набули популярності. Щоб перемогти в цій забаві, зібравши головоломку за найменшу кількість ходів, потрібно розробити послідовність дій. Для початківців рішенням є «система Аренса», в якій, встановивши по порядку перші два ряди фішок і більш не чіпаючи їх, ви розбираєтеся з наступними кісточками. Натренувавшись, ви зможете зібрати будь-яку «пятнашку». Але ясно одне: для того, щоб стати переможцем, потрібно вміти прораховувати в умі вперед вісім - десять ходів методом «послідовного перебору» костяшек.