Як визначити щільність повітря.

Щільність повітря неможливо виміряти, цю величина безпосередньо визначається за допомогою формул. Розрізняються два види щільності повітря: вагова і масова. В аеродинаміці найчастіше використовують масову щільність повітря.
Інструкція
1
Для початку розберіться в головних поняттях. Отже, вагова щільність повітря - це вага 1 м3 повітря, позначається величина буквою g. g = G/v. Тут g - питома вага повітря, вимірюється в кгс/м3, G - вага повітря, вимірюється в кгс, v - об'єм повітря, вимірюється в м3.
2
Візьміть до уваги, що вага повітря G - величина непостійна і змінюється в залежності від різних умов, наприклад, від географічної широти і сили інерції, яка виникає при обертанні Землі навколо своєї осі. На полюсах планети G на 5% більше, ніж в екваторіальній зоні. При стандартних атмосферних умовах, тобто при барометричному тиску 760 мм. рт. ст. і температурі + 15 ° С, 1 м3 повітря має вагову щільність 1,225 кгс.
3
Запам'ятайте, що масова щільність повітря - це маса 1 м3 повітря, позначається величина грецькою буквою р. Як відомо, маса тіла - величина постійна. Одиницею маси прийнято вважати масу гирі з ірідістой платини, яка зберігається в Міжнародній палаті мір і ваг в Парижі. Масова щільність повітря р обчислюється за формулою: р = m/v. Тут m - маса повітря, v - його щільність. Масову щільність повітря моно визначити, знаючи його вагову щільність за формулою: p = v/g.
4
Візьміть на замітку, що щільність повітря здатна змінюватися, коли змінюються його тиск і температура. При змінюються показниках масова щільність повітря обчислюється за формулою: p = 0,0473 х В/Т. Тут В - барометричний тиск, вимірюється в мм рт. ст., Т-температура повітря, вимірюється в Кельвіна.
5
Майте на увазі, що щільність повітря зростає із збільшенням тиску і зниженням температури. У зв'язку з цим, найбільша щільність повітря буває в морозну погоду, а найменша - в спеку. Щільність вологого повітря менше, ніж сухого. Чим вище відстань від землі, тим менше щільність повітря, оскільки тиск при цьому теж зменшується.