Як містити рибок в акваріумі.

Акваріум є замкнутою біологічною системою, стабільність якої залежить від сумісності і благополуччя населяють акваріум риб, рослин і мікроорганізмів. При вмісті акваріума слід врахувати, що більшість риб добре живуть і розмножуються тільки тоді, коли умови в ньому максимально схожі з умовами природного середовища їх проживання.
Інструкція
1
Підготуйте водуЖізнь і здоров'я риб залежать в першу чергу від якості їх середовища проживання - води. Слід знати, що перед тим як залити воду в акваріум, необхідно дати їй відстоятися як мінімум 3-4 дні. Це необхідно для того, щоб хлор, застосовуваний у водопровідній системі для знезараження, повністю вийшов з води. Перед тим як помістити «мешканців» в їх новий «дім» необхідно ретельно промити акваріум і залити його водою на кілька днів. Це робиться для того, щоб з клею, яким скріплені скла акваріума, вийшли всі шкідливі речовини. Рекомендується поміняти воду кілька разів.
2
Підберіть і висадіть растеніяУложіте грунт. Наповніть акваріум відстояною водою приблизно на 1/3. Більш високі рослини слід розташовувати біля задньої стінки акваріума, низькорослі - попереду. Висаджуючи рослини, необхідно враховувати особливості поведінки риб. У мешканців акваріума повинне залишатися досить місця для вільного пересування. Для малюків корисні плаваючі рослини - в них вони зможуть сховатися від дорослих риб. Крім вищих рослин, в акваріумі обов'язково повинні бути водорості. Для того щоб водорості не розросталися занадто сильно і не заважали нормальному диханню і харчуванню інших рослин, освітлення акваріума не повинно бути занадто яскравим. Наприклад, на акваріум об'ємом 200-300 літрів цілком достатньо люмінесцентної лампи потужністю 40 Вт Рекомендується помістити в акваріум такі водорості, як Нітелла, хара і егагропіла. Вони збагачують воду киснем. До того ж, по них можна судити про благополуччя всієї біологічної системи акваріума, т.к. у разі сильного забруднення ці водорості швидко гинуть.
3
Підберіть рибПрі підборі нових «мешканців» необхідно враховувати їх «смакові пристрасті» і життєві потреби. Наприклад, хижі риби сприйматимуть дрібних мешканців як жертву. Також не можна садити дрібних стайнях риб поодинці. Неприпустимо поміщати в один акваріум риб з різними вимогами до середовища проживання. Для утилізації надлишків корми рекомендується «підселити» в акваріум равликів меланому - вони прекрасно впораються з цією проблемою.
4
Догляд за акваріумомОдна з найпоширеніших помилок початківців акваріумістів - повна зміна води в акваріумі. Для більшості риб воду в акваріумі досить доливати один раз в 8-10 днів. Для цього необхідно прибрати сміття і залишки корму з дна акваріума з допомогою спеціального шланга. Злийте трохи води з акваріума, а потім долийте таку ж кількість заздалегідь відстояної води.
5
Годування рибСледует пам'ятати, що в умовах акваріума риби відчувають дефіцит руху. Тому годувати риб необхідно часто, але маленькими порціями. Слід знати, що здорові риби можуть легко обходитися без корму протягом 15-20 днів. До того ж, короткочасна голодування стимулює у риб функцію розмноження.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=97qhJaOxKOk
Спостереження за акваріумними рибками заряджає позитивними емоціями і знімає напругу. Однак щоб акваріум завжди радував вас своїм привабливим виглядом, за його мешканцями потрібен постійний догляд.
Інструкція
1
Насамперед виберіть правильний акваріум для рибок . Найкраще щоб він був прямокутної форми. Співвідношення його довжини до довжини найбільшої риби повинно бути не менше 10 до 1. Кожній акваріумний рибку необхідно не менше двох літрів води на 1 см її довжини. Тому не перенаселяти акваріум рибками.
2
Загрунтуйте дно акваріума великим річковим піском. Ретельно промийте його під проточною водою при безперервному помішуванні, поки вода не стане абсолютно прозорою. Для заповнення акваріума використовуйте м'яку і чисту воду. Наливайте її в акваріум через підставлені руки або спеціальну воронку, щоб уникнути розмиття грунту. Наповніть акваріум водою так, щоб до верхнього краю залишалося 3 - 5 см.
3
Прикріпіть лампу над поверхнею води або на бічній стінці акваріума, встановіть компресор і фільтр. Слідкуйте за вмістом кисню у воді і за температурою.
4
Щодня перевіряйте цілісність скла. Усувайте текти відразу ж, як тільки ви її виявили. Слідкуйте за нерестом - пересаджуйте мальків в інший акваріум. Вода в акваріумі повинна бути завжди прозорою.
5
Щотижня видаляйте саджанці, виплекані. Спеціальним скребком счищайте нальоти зі стінок акваріума. Тримайте скло завжди прозорим. Розрівнюйте грунт грабельками. Додавайте воду в акваріум в міру необхідності. Причому якщо ви утримуєте тепловодних рибок , то заливається вода повинна бути на 2 - 3 градуси вище. Міняйте воду повністю тільки в разі загибелі рибки. Постійно прибирайте плівку пилу з поверхні води.
6
Заміняти погані водорості на нові раз на місяць, видаляйте пошкоджені листя рослин. Очищайте компресор, предмети декору, камені від нальоту та бруду. Не використовуйте для цього хімічні засоби.
7
Годуйте рибок в залежності від їх виду. Найголовніше не перегодовуйте їх, так як це часто приводить до загибелі. Давайте 1 - 2 рази на день стільки корму, скільки рибка з'їсть за 5 хвилин. Залишки корму відсмоктувати грязеочістітелем.
8
Слідкуйте за здоров'ям акваріумних рибок . Найменші зміни поведінки повинні вас насторожити. Якщо нетипове стан рибки не міняється протягом декількох днів, переселити її в іншу посудину, визначте її захворювання і негайно почніть лікування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UhfnUxqY4DU