Як дізнатися характеристики комп'ютера. Як дізнатися характеристики свого ноутбука.

При покупці комп'ютера нас цікавить не тільки його дизайн, але і продуктивність. За потужність ноутбуків і ПК відповідають їх характеристики. Найчастіше, консультант в магазині дає невірні відомості про значення цих характеристик. Тому, щоб уникнути небажаної покупки, необхідно вміти визначати характеристики комп'ютера.
Інструкція
1
Головні компоненти комп'ютера, характеристики яких потрібно знати, це процесор, операційна система, оперативна пам'ять, відеокарта, жорсткий диск та зведена продуктивність. Варто сказати, що найкраще купувати комп'ютер або ноутбук з уже встановленою системою. Найчастіше це Microsoft Windows (на бюджетних комп'ютерах - Linux, на комп'ютерах Apple - MacOS). Так ви убезпечите себе від нелегального програмного забезпечення і зможете дізнатися характеристики комп'ютера прямо в магазіне.Так як більше 90% ринку комп'ютерної електроніки сьогодні забезпечені операційною системою Microsoft Windows Vista або Microsoft Windows 7, розглянемо на їх прикладі, як дізнатися характеристики комп'ютера. Цей приклад можна адаптувати під більш ранні випуски ОС - Windows XP, і системи, які вийдуть в найближчому майбутньому, тому що всі дистрибутиви Windows мають схожу структуру.Сердце комп'ютера - це його процесор. Щоб дізнатися все про процесор, виберіть «Пуск», введіть в пошук програм і файлів слово «Виконати», натисніть що з'явилася іконку і введіть у рядок "dxdiag" (без лапок). Що з'явилося вікно викличе засіб діагностики комп'ютера, яке називається DirectX.На головній вкладці «Система» ви побачите докладну інформацію про операційну систему, в тому числі її версію, збірку і розрядність, інформацію про виробника та моделі комп'ютера (системної або материнської плати), і BIOS . Слідом розташовується інформація про процесор: виробник, модель, кількість ядер і частота на ядро. Наступна строчка дуже важлива тим, хто постійно запускає на комп'ютері вимогливі до ресурсів багатозадачні додатки. Рядок «Пам'ять» відображає кількість оперативної пам'яті. У самому низу вказана версія DirectX, яка використовується в комп'ютерних іграх.
2
У вкладці «Екран» міститься інформація про відеокарту. Однак фізична пам'ять відеокарти там не відображається. Більш детальну інформацію про відеокарту можна дізнатися так: клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, в списку виберіть «Дозвіл екрану», перейдіть за посиланням «Додаткові параметри». На вкладці «Адаптер» ви побачите напис «Використовується відеопам'яті» - число, розташоване навпроти цього рядка і є обсяг пам'яті відеокарти в мегабайтах. Там же міститься вся інформація про виробника та моделі відеокарти.
3
Щоб дізнатися обсяг жорсткого диска, зайдіть в «Мій комп'ютер» і знайдіть диск "(C :)". Натисніть на нього правою кнопкою миші, виберіть «Властивості», і ви побачите у вікні обсяг HDD і тип файлової системи.
4
І наостанок, щоб дізнатися зведену продуктивність системи, зайшовши в папку «Мій комп'ютер", клацніть "Властивості системи" на спеціальній панелі вгорі екрану. Ви побачите індекс продуктивності. Клацніть на нього, щоб дізнатися докладніше, як були оцінені головні частини вашого комп'ютера.