Як перекрити воду в одній квартирі.

Чи можна перекрити воду в окремо взятій квартирі, наприклад, на час ремонту, щоб не залишати без води весь під'їзд? Це питання особливо часто виникає у сусідів, змушених залишатися без холодної і гарячої води на цілий день або навіть більше.
Інструкція
1
Перекрити воду в одній квартирі можна тільки, якщо в ній є вентилі на трубах гарячої та холодної води. Цього буває достатньо, наприклад, для ремонту крана, але для більш великої роботи, наприклад, заміни сантехніки все одно доводиться відключати воду по всьому стояку. Стояк - це вертикальний трубопровід, який обслуговує по 1-2 квартири на кожному поверсі.
2
Якщо у вас є вентиль всередині квартири, поверніть його за годинниковою стрілкою до упору. Цього буває достатньо для припинення подачі води. Однак у квартирах старої споруди вентиля на трубах може і зовсім не бути, а для будь-яких робіт доведеться викликати слюсаря з ЖЕКу і перекривати в підвалі воду для всього під'їзду. При поривах магістральних труб вода відключається відразу для всього будинку, а іноді і для декількох будівель. У нових будинках, якщо труби ставили кваліфіковані фахівці, кожна труба може мати вентиль, яким можна перекрити воду на окремій ділянці, а іноді й спеціальні датчики, які розпізнають поломку і самі зупиняють подачу води.
3
Іноді виникає ситуація, наприклад, коли людина перебуває у від'їзді, що через порив труби в одній квартирі без води залишаються всі житлові приміщення, розташовані за цим стояку. В даному випадку перекрити воду для однієї квартири з пошкодженими трубами неможливо, а провести ремонт без дозволу і присутності господаря не можна за законом. Все, що можна зробити - це всіма можливими способами розшукувати господаря квартири і домовлятися з ним про ремонт. Підбирати ключі, розкривати двері і будь-яким іншим способом проникати в квартиру - кримінальний злочин.
4
Якщо гарячої води в квартирі немає через одного мешканця і знайти його не можна, звертайтеся до ЖЕКу з вимогою перерахунку оплати за недоотримані послуги. Якщо ви цього не зробите, квартплата буде стягуватися в повному обсязі, навіть якщо ви місяць жили без гарячої води.