Як дізнатися дозвіл екрана. Як подивитися дозвіл монітора ноуте.

Для того, щоб зрозуміти, в якій якості скачати цікавий фільм, або знайти підходящі шпалери на робочий стіл, необхідно знати, який дозвіл у вашого екрану. Дізнатися це дуже просто.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер або ноутбук
  • - операційна система Windows
Інструкція
1
Згорнути всі вікна, щоб бачити робочий стіл.
2
Клікнути правою кнопкою миші в простір робочого стола, в меню вибрати пункт "Властивості".
3
Відкриється діалогове вікно властивостей екрана. У верхній його частині вибрати вкладку "Налаштування". Ви побачите поточний дозвіл вашого екрана (наприклад, 1280х1024 точок) і колірну палітру (наприклад True Color 32 біта). Таким чином, для вашого екрану підійдуть картинки форматом саме 1280х1024 пікселів, а кіно найкраще вибирати в якості 720p (1280x720 пікселів).
Зверніть увагу
У різних версіях Windows вікно властивостей екрана виглядає по-різному. В Windows Vista і Windows 7 в властивості екрану можна зайти через Панель Управління.
При установці операційної системи автоматично налаштовується дозвіл екрана монітора. Якщо дозвіл низьке, то значки на робочому столі та вікна будуть занадто великими. Не кожному сподобається меню «Пуск», яке закриває половину монітора або вікно, не поміщається на екрані.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Визначити дозвіл монітора і змінити його на свій розсуд нескладно. Для цього увійдіть в меню «Пуск», виберіть «Панель управління». Якщо у вас встановлена операційна система Windows XP, то у вікні, вам потрібно буде вибрати вкладку під назвою "Екран".
2
Перед вами відкриється діалогове вікно з декількома вкладками. Вам потрібна вкладка «Параметри». Клацніть по ній і уважно подивіться на відкрилося вікно. Внизу вікна позначено дозвіл екрану. Ви легко знайдете його, так як всі дані підписані. Під шкалою дано параметри дозволу екрану, які встановлені в даний момент на вашому моніторі.
3
Якщо ви хочете змінити дозвіл екрана, то вам необхідно на шкалі клікнути на спеціальний прапорець. Утримуючи ліву кнопку миші, рухайте прапорець на значення «вище» або «нижче». Дозвіл екрану монітора мінятиметься. Пам'ятайте, чим нижче дозвіл , тим крупніше будуть значки на робочому столі та вікна, і навпаки.
4
Операційна система Windows Vista визначає дещо інші кроки для пошуку інформації про дозвіл монітора. Також, як і в попередньому випадку, увійдіть в меню «Пуск». Відкрийте панель управління. Потім знайдіть вкладку «Персоналізація». У вікні, виберіть «Параметри дисплея». Інше все робиться точно також, як і в операційній системі Windows.
5
Таким простим способом ви можете дізнатися дозвіл монітора і при необхідності встановити інше, більш відповідне для вас. В будь-який момент ви зможете налаштовувати дозвіл комп'ютера під себе. Також варто зауважити, що при установці і запуску деяких ігор можуть бути деякі зміни в налаштуваннях «Персоналізації», тому дані навички вам знадобляться. Не забувайте, що багато чого залежить і від самого монітора, підключеного до комп'ютера.
Зверніть увагу
Пуск->Программы->Стандартные->Служебные->Сведения про системі-> компоненти-> Дисплей. Містяться інструкції та інформація про нього.
Корисна порада
дозволено? Ня - величина, що визначає кількість точок (елементів растрового зображення) на одиницю площі (або одиницю довжини). Дозволом екрану монітора зазвичай називають розміри одержуваного на екрані зображення в пікселах: 800? 600, 1024? 768, 1280? 1024, маючи на увазі дозвіл щодо фізичних розмірів екрану, а не еталонної одиниці виміру довжини, такий як 1 дюйм.