Як зробити контактну зварку.

Один з найпоширеніших видів зварювання - контактне зварювання, при якій місця з'єднання зварювальних деталей спочатку нагріваються до пластичного стану, а потім з'єднуються разом, утворюючи нову деталь. Як зробити таку зварку?
Інструкція
1
Залежно від типу деталі, виберіть відповідний тип зварювання. Розрізняють зварювання точкову, шовний і стикове. Точкова найбільш підходить для з'єднання цілих листів металу порівняно невеликої товщини. Стикове найчастіше використовують при зварюванні трубчастих конструкцій, а шовную - при виготовленні герметичних ємностей, наприклад баків, де потрібні особливо міцні шви.
2
Щоб зробити точкову зварку, виконайте наступні операції: затисніть з'єднуються деталі між електродами, які мають форму усіченого конуса з діаметром не більше 12 мм, і пропустіть через них електричний струм. На місці стику утворюється так звана «зварна точка», яка з вигляду нагадує заклепку. Щоб з'єднання було більш міцним, можна поставити кілька таких заклепок. Машини для виконання точкового зварювання є досить поширеними.
3
стикового зварювання дуже часто здійснюють при з'єднанні поліпропіленових труб. Для цього помістіть термоелемент між обома кінцями труб, що зварюються. Коли труби дуже сильно розігріються і кінці їх стануть пластичними, приберіть термонагревательний елемент і під тиском щільно притисніть кінці зварювальних поверхонь один до одного. В результаті утворюється дуже щільний герметичний шов.
4
При виконанні шовного зварювання заготовки з'єднуються між собою швом, що складається з безлічі точок. У цьому випадку накладіть обидві заготовки один на одного і затисніть їх між електродами. Подайте струм, і метал, що знаходиться в зоні контакту, почне плавитися. Прокочують заготівлі між електродами, щоб домогтися появи все нових зварних точок, які можуть перекривати або не перекривати один одного. Розрізняють безперервну, переривчасту і покрокову зварювання. У першому випадку деталі з'єднуються суцільним швом, у другому - спочатку формується одна лита зона. При покрокової зварюванні деталі переміщаються переривчасто, а струм подається тільки тоді, коли ролики зупинені.