Як відключити пожежну сигналізацію.

Якщо з якоїсь причини спрацювала пожежна сигналізація, а пожежі немає і в помині, потрібно знайти спосіб якнайшвидше її відключити. Жахливий виття і можливість непотрібного включення засобів пожежогасіння змушують діяти якомога швидше. Що робити?
Інструкція
1
Визначте причину спрацювання сигналізації. Не можна просто відмахнутися від настирливого виття, не перевіривши, в чому справа, так як абсолютно хибний виклик - досить рідкісне явище. Можливо, в якомусь приміщенні спостерігається задимлення або дійсно сталося загоряння. При усуненні причини включення сигналізація замовкне сама собою. Провітріть кімнати, перевірте всі можливі точки виникнення пожежі, у тому числі електропроводку.
2
Якщо сигналізація все ж спрацювала без жодного приводу, відключення залежить від її типу. Найпростіший спосіб - вийняти з датчика в квартирі елемент живлення. Без батарейки сигналізація перетвориться просто на своєрідне прикраса на стелі. Але пам'ятайте, що в цьому випадку ви залишитеся без захисту, якщо виникне справжня пожежа.
3
Якщо в будівлі є централізований пульт управління, відключіть сирену з нього. Іноді для цього потрібно набрати код, який відомий тільки людям, які відповідають за пожежну безпеку організації, тому зверніться до них.
4
Якщо датчики виявилися забиті пилом через проведення, наприклад, будівельних робіт, відключити їх можна, акуратно розібравши і протерши ватною паличкою зі спиртом. Після усунення причини неполадок сирена замовкне.
5
Якщо вам з якихось причин потрібно тимчасово відключити пожежну сигналізацію тільки в одній кімнаті, наприклад, у гуртожитку або в серверній, закрийте датчик скотчем або обмотайте плівкою, закривши після цього гумкою. У цьому випадку він не спрацює ні на задимлення, ні на підвищення температури.
6
Самий радикальний метод - перекусити дроти, що йдуть до датчика. Сигналізація замовкне, але стане марною для подальшого використання, поки не буде проведено ремонт. Отже, відключити сигналізацію можна, але краще все ж розібратися з причиною її спрацювання. Адже від цього залежить безпека всієї будівлі, а можливо, і ваше життя.