Як заповнити CV. Як написати cv.

Сurriculum vitae (скорочено CV) - опис життєвого шляху, що включає основні віхи та досягнення. Але частіше дана абревіатура використовується для позначення резюме - інформації про освіту, досвід роботи та компетенціях, що надається при співбесіді з рекрутером.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - трудова книжка (або договору);
  • - документи про закінчення навчальних закладів та курсів.
Інструкція
1
Продумайте структуру резюме. Які пункти і підпункти, на ваш погляд, в ньому повинні бути. Якщо у вас мало досвіду в складанні подібних документів, зверніться до знайомих. Якихось загальних порад з приводу структури бути не може, але що повинно знайти відображення абсолютно в кожному резюме, так це ім'я, контактні дані, освіту, досвід роботи та особисті досягнення. Додаткові розділи на ваш розсуд.
2
Вирішіть, в прямому або зворотному хронологічному порядку будете вказувати основні віхи свого професійного шляху. Перший варіант більш традиційний, другий зручніше для рекрутера, який буде це резюме вивчати. Головне - дотримуватися едіностіліе. Іншими словами, якщо вибираєте пряму хронологію, вона має бути і в пункті «Освіта», і в пункті «Досвід роботи».
3
Підготуйте трудову книжку, договори та документи про закінчення навчальних закладів. Далеко не всі люди пам'ятають точні дати початку та закінчення роботи або навчання. Також з цих документів можна переписати правильні назви компаній, навчальних центрів, вузів.
4
Передбачите строчку, яка розповідала б про компетенції, отриманих в ході навчання, а також рядок, де перераховані основні напрямки діяльності компанії, в якій працювали, і обов'язки, виконувані вами. Не старайтесь писати «роман»; достатньо 1-2 пропозицій. Резюме, переобтяжене інформацією, важко для сприйняття, а тому не дуже багато шансів, що воно зацікавить рекрутера.
5
Включіть в резюме пункти про свої захоплення і рисах характеру. Не прагніть перераховувати такі епітети, як «добрий», «чесний», «ужівчівий». Краще якщо вкажете якості, затребувані вакансією, на яку претендуєте. Наприклад, «товариський» і «переконливий» - для менеджера з продажу, «емпатійни» і «співчуваючий» - для соціального працівника.
6
Повторіть наприкінці резюме свої контактні дані. Це необхідно зробити, щоб людина, що вивчає документ, не повертався до початку, а міг тут же подзвонити і задати уточнюючі питання. Зрозуміло, це дрібниця; тим подвійно прикріше, якщо через неї ваше резюме залишиться без відповіді.