Як говорити потрібні слова потрібним людям в потрібний час.

Уміння «червоно», тобто красиво говорити, завжди високо цінувалося на Русі. Слово «балакун» раніше зовсім не носило глузливо-зневажливого змісту, навпаки, людина, яка отримала таке прізвисько, по праву пишався ним! І в багатьох інших країнах ораторське мистецтво теж було оточене шаною і повагою. Тому що люди добре розуміли: говорити може кожен, а от говорити переконливо, вчасно, і тільки у справі, - таке вміння дано далеко не всім!
Інструкція
1
Насамперед, чітко визначтеся, що саме ви хочете донести до співрозмовника і якого результату досягти. Починати розмову «навмання», без підготовки - серйозна помилка. Тільки людина з прекрасно «підвішеним» мовою і добре розвиненою інтуїцією може досягти успіху за таких умов, а тут-то мова йде про простих смертних.
2
Продумайте, які аргументи ви приведете на підтримку своєї позиції, які заперечення можуть бути у співрозмовника, і як вам на них відповісти. Тобто постарайтеся продумати розмову наперед.
3
Обов'язково утримуйтеся від категоричного, безапеляційного тону! Навіть якщо говорите про найпростіші і всім відомі речі. Намагайтеся уникати виразів «Я думаю», «Я впевнений», «Я наполягаю». Набагато краще прозвучить: «Мені здається», або «Якщо я не помиляюся». Разом з тим не мимрите, не "ходите навкруги», тобто говорите чітко і по справі. Людина, яка говорить ввічливо, стримано, без зайвих слів, викликає доброзичливу реакцію, а той, хто плутається, ніяк не може перейти до суті проблеми - прямо протилежну.
4
Постарайтеся заздалегідь дізнатися, в якому настрої людина, з якою ви збираєтеся розмовляти, чи не сталося у нього недавно неприємностей. У такому випадку, під будь-яким поважних приводом відкладіть вашу розмову до більш відповідного часу.
5
За першим же реплік співрозмовника постарайтеся визначити, який стиль розмови буде найкращим для вас. Якщо він відповідає короткими, стриманими фразами, вам теж варто говорити лаконічно, ні в якому разі не відволікаючись від головної теми. Якщо ж він явно не проти поговорити за життя, то і ви можете пожартувати, розповісти якусь коротку веселу історію, анекдот або випадок з життя. Але не захоплюйтеся! Все добре в міру.