Як розуміти англійську мову на слух. чи корисно просто слухати англійську мову.

Один з найважливіших навичок володіння іноземною мовою - аудіювання, тобто сприйняття іноземної мови на слух. Для тих, хто освоює англійську мову не в англомовній країні, зазвичай це представляє найбільші труднощі.
Інструкція
1
Будь навик, в тому числі сприйняття на слух англійської мови, потрібно тренувати. Оскільки спочатку це здається дуже важкою справою, більшість учнів намагається, усвідомлено чи ні, залишити ці заняття «на потім», спочатку намагаються освоїти граматику, вимова, вчать нові слова, але уникають аудіювання. Але ніякої навик неможливо освоїти в теорії, необхідна практика. Адже не можна навчитися плавати, тільки читаючи про те, як правильно це робити.
2
Оточіть себе англійської промовою, наскільки це можливо. За допомогою інтернету слухайте англомовні радіопередачі, дивіться англійські і американські фільми без дубляжу, використовуйте навчальні аудіоматеріали. При цьому необов'язково виділяти для цього час - достатньо просто слухати, моя посуд, гладячи білизна, роблячи прибирання. Навіть якщо ви не розумієте окремі слова або взагалі не можете сказати, про що мова, завдяки такому слуханню ви звикаєте до темпу і стилю мови.
3
Намагайтеся використовувати цікаві особисто для вас матеріали - комусь більше підійде слухати британські новини, хтось може годинами слухати пісні англомовних виконавців, комусь здається більш корисним і ефективним слухати спеціальні навчальні тексти, а хтось бачить сенс тільки в прямому спілкуванні з друзями.
4
Займайтеся регулярно, візьміть за правило щодня приділяти аудіювання якийсь час - скільки вийде, але чим більше, тим краще.
5
Приступаючи до аудіювання, не забувайте про тренування інших навичок - граматики, читанні, говоріння, письма. Щоб отримати максимальний ефект при вивченні мови, необхідно займатися комплексно.
6
Коли ви цілеспрямовано вслуховуєтесь в текст, будьте зосереджені, але не напружені. Складайте образи, картинки на основі знайомої лексики, не звертаючи уваги на незнайому. Це часта помилка - учні чують незрозуміле слово або фразу і думаючи, що це означає, втрачають думку і повністю дезорієнтується в тексті, хоча ці слова можуть бути абсолютно неважливими для розуміння сенсу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WQS-6dAc_mE
Багато людей, які вчили англійську мову в школі та інституті, відчувають певні проблеми не тільки з розмовою іноземною мовою, але і з сприйняттям англійської на слух. Якщо кілька секретів, як навчитися розуміти англійську мову зі слуху.
Інструкція
1
Звичайно, щоб розуміти мову на слух, треба знати хоча б 75% -100% звичайного, неспеціалізованого, тексту англійською. Якщо ваше знання мови не дотягує до потрібного рівня, вам буде дуже складно розрізняти навіть повсякденний англійська. Тому перш за все потрібно підтягнути англійську.
2
Багато, вважаючи, що їх англійський на достатньому рівні, кидаються дивитися англійські фільми в оригіналі без субтитрів. І після цього в розладі кидають спроби навчитися розуміти англійську на слух. Справа в тому, що у фразах на цій мові окремі слова можуть зливатися в незрозумілі на слух конструкції, так що й не скажеш, де у слово початок, а де кінець. Тому дивитися англійські фільми і серіали найкраще з англійськими ж субтитрами. Так всі ці довгі ланцюжки слів негайно розпадаються на зрозумілі складові. Якщо ви зовсім не впевнені в рівні свого англійського, почніть з дитячих мультиків. Причому для початку можна починати з американських. Справа в тому, що американці схильні трохи менше збирати всі слова в одне ціле, на перших порах їх простіше зрозуміти.
3
Потім спробуйте в інтернеті знайти англоговорящего людини, його можна знайти на різноманітних лінгвістичних ресурсах, в фейсбуці або якихось тематичних форумах. Якщо знайдете такого, запропонуйте йому поспілкуватися по скайпу, бажано з увімкненими камерами, оскільки будь-яка мова легше сприймається на слух, коли можна зчитувати так званий невербальна мова.
4
Після подібної практики спробуйте подивитися новини або документальні фільми з живими людьми. Якщо відчуваєте себе невпевнено, допомагайте собі субтитрами. Слухайте аудіо-книги англійською мовою. Хорошим варіантом буде «Гаррі Поттер», начитаний Стівеном Фраєм, у якого дуже зрозуміле вимова. Та й книга написана досить простим, але барвистою мовою.
5
Постарайтеся поступово відключати субтитри. Фільм на якому добре перевірити, наскільки зросла ваше розуміння англійської мови на слух - «Форрест Гамп». Головний герой там каже неквапливо і дуже просто, інші персонажі по-різному, але в цілому теж зрозуміло. За винятком, хіба що, що з'явився на півхвилини в записи Джона Леннона, чиє ліверпульське вимова насилу розуміють навіть деякі англійці.
Зверніть увагу
Якщо хочете протестувати свої зрослі здібності по розумінню мови, візьміть якусь незнайому пісню (підійдуть блюзові, рок-н-рольні речі і будь-які, де вокал добре помітний) прослухайте пару раз і запишіть почутий вами текст. Знайдіть в інтернеті оригінальний і порівняйте.
Корисна порада
Якщо ви граєте в комп'ютерні ігри, спробуйте грати в них англійською, по можливості підключивши субтитри. Так гри не тільки допоможуть вам розслабитися і відволіктися, але і принесуть додаткову користь.