Як розкислювати грунт.

Для багатьох дачників актуальна проблема кислотності грунту. Проблема в тому, що кисла земля менш родюча, ніж нейтральна. Як же визначити, який вид грунту на ділянці? У цьому причина низьких урожаїв овочів? Що таке кислий грунт і як можна її розкислювати?
Інструкція
1
Першим ділом роверьте грунт на кислотність. Найпоширеніший спосіб перевірки - лакмусовий папір, який продається в різних магазинах для садівників. Для визначення кислотності візьміть з глибини 20 см зразок грунту. Вистачить і 100 г грунту з перевіряється ділянки. Потім змочіть чистою водою (дощовий, дистильованої, кип'яченою). Зразок грунту разом з лакмусовим папірцем стисніть в руці. Якщо папірець забарвилася в червоний колір - грунт сильнокислая. Рожевий колір - грунт має середню кислотність. Слабокисла грунт забарвить в жовтий колір. Нейтральну грунт покаже синій колір. Якщо ж колір має зеленувато-блакитний відтінок - грунт близька до нейтральной.Также визначити кислотність грунту можна по бур'янах і дикорослих рослин. На сильнокислому грунтах зазвичай з'являється оксамитовий зелений наліт - мох. На кислих - польовий хвощ, кінський щавель, дика м'ята, триколірна фіалка. На слабокислих ростуть ромашка, кульбаба, мати-й-мачуха, снить, конюшина, пирій, папороті. Грицики, кропива, мокриці, лобода - ці бур'яни вказують що грунт нейтральна.На слаболужних грунтах ростуть берізка, мак, дрімота белая.Есть ще простий спосіб дізнатися кислотність грунту. Потрібно покласти в скляний посуд кілька листя вишні або чорної смородини. Заварити листя окропом. Коли вода охолоне, киньте в посуд трохи перевіряється землі. Якщо вода стане червоного кольору - грунт на ділянці кисла. Якщо синій - слабокисла, а якщо зеленуватий відтінок - нейтральна.
2
Розкислення грунту або вапнування - це процес внесення в землю вапняних добрив. Внесення вапна в грунт не тільки знижує її кислотність, але і покращує структуру, зменшує кількість бур'янів, активізує діяльність корисних мікроорганізмів. Чим дрібніше помелену вапняк, тим сильніше й відчутніше його дію. Для більш м'якого впливу замість вапна можна використовувати крейду.
3
Також для розкислення грунту широко застосовується і доломітове (вапнякове борошно), яка одночасно є і цінним вапняним добривом. Доломітове борошно нейтралізує і вирівнює кислотність грунту, а також збагачує її магнієм, калієм і іншими корисними для рослин мікроелементами. Зверніть увагу на те що доломітове борошно і вапно можна змішувати з сульфатом амонію, аміачною селітрою, сечовиною, суперфосфатом простим і гранульованим.
4
Також хороший ефект дає застосування мергелю (мулистий матеріал), крейди-Рухляк. Це види пухких вапняних пород.Для розкислення грунту можна застосовувати і деревну золу. Але врахуйте, що використання золи виправдано, коли потрібно лише трохи підправити кислотність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PEoVSnmfuao
Зверніть увагу
Чим легше грунт і дрібніше помел розкислювача, тим швидше відбувається цей процес відбувається. Але будьте обережні, велика концентрація вапна може обпалити коріння рослин, тому вносять її не пізніше ніж за два тижні до посадки або восени.
Корисна порада
При виборі матеріалу для розкислення грунту потрібно враховувати його нейтрализующую здатність. Так, якщо умовно у крейди вона прийнята за 100%, то негашене вапно діє сильніше - 120%, доломітове борошно - 90%, а зола - 80% .Раскісліть грунт за один раз і назавжди не можна. Крім того, на одному і тому ж ділянці в різних місцях грунт може мати різну кіслотность.Обращайте увагу на бур'яни, вони точно підкажуть, де і яка у вас грунт. З часом ви помітите, що в міру освоєння ділянки склад бур'янів на ньому зміниться.