Як вибрати волейбольний м'яч. твердість професійного волейбольного м'яча.

Волейбол - одна з найпопулярніших ігор і знайома практично кожному з дитинства. В волейбол можна грати і у дворі, і на спортивному майданчику, і в закритому приміщенні. Гра не вимагає особливих витрат, головне для неї - правильно підібраний м'яч. Дізнаємося, якими ж критеріями варто керуватися при виборі волейбольного м'яча.
Інструкція
1
Волейбольні м'ячі діляться на дві великі групи - професійні та аматорські. Професійні призначені для спортивних змагань і ціни на м'ячі такого класу бувають досить високі. Аматорські же м'ячі можуть бути значно дешевле.По технології виробництва м'ячі поділяються на шиті і клеєні. Як правило, шиті зазвичай виготовляють з натуральної шкіри, але зустрічаються і синтетичні. А виробництво клеєних м'ячів увазі більш складну технологію. Спочатку на камеру намотують армований каркас з ниток, потім на нього наносять шар натуральної або синтетичної шкіри. Тому ці м'ячі більш зносостійкі. Але в той же час вони бояться вологості й високої температури.
2
Вибір м'яча залежить від віку гравців, а також місця гри. Так, для дітей підійде невеликий, легкий м'яч з натуральної шкіри. Спочатку такий м'яч може бути зайво твердим, але з часом він стане м'яким і приємним на дотик. Для гри в залі краще вибрати твердий м'яч з щільним покриттям, наприклад, із синтетичної шкіри з поліуретаном. А для вулиці виберіть м'яч з водовідштовхувальним шаром. Зазвичай м'ячі для класичного волейболу використовують у спортивних залах з паркетною покриттям, а також з покриттям з синтетичних матеріалів. Такими м'ячами краще не грати на вуличних майданчиках, на асфальті або гравійному покритті, оскільки термін їх експлуатації скоротиться в два-три рази.
3
Для пляжного волейболу існує окремий клас м'ячів. Їх виготовляють із синтетичної шкіри, оскільки натуральне покриття буде вбирати вологу. Вибирайте водонепроникний, щільний, але м'який м'яч з мікрофібри, яка покриватиме синтетичну шкіру. Для пляжного волейболу найбільше підійдуть зшиті м'ячі, оскільки вони менш схильні до деформації при намоканні.
4
Зазвичай при виборі кольору м'яча вибирають яскраві відтінки. Вважається, що найбільш прийнятний варіант - триколірний м'яч.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BerW8ZWNXTk
Навряд чи можна назвати гру, яка б користувалася більшою популярністю, ніж футбол. Після проведення чемпіонатів світового та європейського рівня інтерес до цієї гри зростає в кілька разів, а магазини роблять хорошу виручку, продаючи футбольні м'ячі і форму. Щоб гра в футбол приносила задоволення, варто з особливою ретельністю вибирати м'яч.
Інструкція
1
Вибираючи футбольний м'яч, слід пам'ятати, що все м'ячі можна умовно поділити на три групи: матчеві (міцні, для кращого зчеплення), професійні (м'яч придатний для будь-якої гри і в будь-яких умовах) та тренувальні (відштовхують воду і бруд).
2
Якщо ви збираєтеся грати в футбол на стадіоні з трав'яним покриттям, вам належить вибирати між професійними і матчевими моделями м'ячів. Це досить дорогі м'ячі , ціна на які варіюється від 2 до 10 тисяч рублів залежно від виробника і популярності моделі.
3
На бетоні, асфальті або будь-який інший жорсткої поверхні, дані м'ячі швидко обдираються і приходять в непридатність. Наприклад, якщо гру планують проводити на гравійному або асфальтовому покриттях, то найкраще вибрати простий і недорогий тренувальний м'яч ціною до 1500 рублів.
4
Серед сучасних синтетичних м'ячів є різні за ціною моделі. Їх вартість буде залежати як від бренду, так і від кількості шарів зовнішньої оболонки м'яча. У дорогих м'ячів, природно, шарів більше, що дозволяє їм довгий час зберігати гарний зовнішній вигляд.
5
Вибираючи м'яч, перевірте, наскільки добре він накачаний. Правильно накачаний футбольний м'яч опущений на підлогу з висоти півтора-двох метрів, повинен відскочити від підлоги не менше ніж на метр.
6
Далі слід перевірити придатність ниппеля. Нанесіть на нього кілька крапель будь-якої рідини і впевніться у відсутності бульбашок.
7
Обов'язково варто перевірити, наскільки рівне покриття біля м'яча. Для цього підкиньте м'яч вгору, прокрутивши його навколо своє осі. Якщо м'яч не смикається з боку в бік, значить він відносно рівний.
8
Щоб зробити остаточний вибір, порівняйте декілька м'ячів однієї моделі і визначитеся з покупкою.