Як закривати квартал.

Індивідуальний підприємець після реєстрації ІП має право вибрати зручну для себе систему оподаткування та здавати звіт або 2 рази на рік, або щомісяця, або один раз на квартал. Квартальний звіт необхідно здавати в податкові органи протягом 30 днів після закриття кварталу, тобто індивідуальний підприємець зобов'язаний його здавати 4 рази на рік, якщо обрана саме така система оподаткування. Надавати в податкову інспекцію звіт про закрите кварталі слід разом з квитанціями про сплату податків.
Вам знадобиться
  • - звіт про прибутки і збитки;
  • - бухгалтерський баланс.
Інструкція
1
Люди, які займаються підприємницькою діяльністю нерегулярно, вибирають систему спрощеного оподаткування. Стабільно працюють підприємці вибирають оплату єдиного податку на поставлений дохід.
2
Вибір обумовлений тим, що непрацюючому підприємцю набагато легше оплачувати 2 рази на рік спрощений податок, який становить до 15% від доходу. Тут не потрібно щоквартальна здача звітів, якщо підприємець не користується найманою працею. Бізнесменам, які перебувають на єдиному податку, звіти потрібно здавати в меншій кількості, але щоквартально.
3
Закриття кварталу повинне проходити строго за формами, затвердженими Міністерством фінансів. Форма №1 - це бухгалтерський баланс, а форма №2 - це «Звіт про фінансові результати».
4
Складається звіт або в електронному вигляді, або в паперовому вигляді, а здається в протягом одного місяця після закінчення кварталу. Датою здачі звіту є дата фактичної його передачі інспектору. Якщо квартальний звіт відправляється поштою, то день відправки вважатиметься датою здачі звітності.
5
Кожен підприємець, на якій би системі він не знаходився повинен вести облік і доходів, і видатків, використовуючи Книгу обліку, яку потрібно зареєструвати в податковій інспекції. Плюсом є те, що облік доходів і витрат не вимагає наявності первинних документів завдяки тому, що це ніяк не впливає на розмір податкової ставки і валовий дохід.
6
При заповненні звіту види діяльності підприємця та ідентифікаційний код переносяться до затвердженого бланк звіту із свідоцтва платника податків. Руху по рахунках можна взяти з книги обліку доходів і витрат. А сума сплаченого податку записується разом з номером квитанції або платіжного доручення.
7
У разі якщо підприємець стане виступати в якості роботодавця, йому доведеться ставати на облік до Фонду соціального страхування і до Пенсійного фонду - тоді замість 2 форм звіту доведеться здавати 4. Необхідно буде платити внески до цих фондів, виходячи із заробітної плати працівників. Крім того, потрібно утримувати податок на доходи фізичних осіб з кожного працівника і перераховувати його до бюджету держави.
Зверніть увагу
Квартальний звіт є основою річного звіту.
Корисна порада
Звіт за закритий квартал можна відправляти до податкових органів по інтернету і датою здачі буде день відправки квартального звіту.