Як зробити спрямовану антену.

Бездротова технологія Wi-Fi вже стала невід'ємним елементом сучасного життя. Велику роль в її популяризації та розповсюдженні зіграли інтегровані рішення - різні КПК і портативні комп'ютери, що мають вбудований бездротової адаптер. Проведена потужна компанія, яка була спрямована на просування таких мереж, дала результати - перевага радіозв'язку стало очевидним. Просту спрямовану антену можна виготовити і самостійно з мінімальними вкладеннями.
Вам знадобиться
  • консервна банка, N-гніздо («мама»), гвинти кріплення, мідний дріт перетином 2 мм.
Інструкція
1
Візьміть металеву банку з-під кави, фарби та іншого подібного. Вона повинна бути порожньою і чистої всередині. Її діаметр повинен бути приблизно 75-10 см, найоптимальніший розмір - 9,2-9,3 см. Банку повинна мати висоту понад 13,5 см. Хороший результат можуть дати як і більш високі, так і більш низькі банкові антени . Дно банки повинно бути не з хвилястою, а з рівної жерсті. Зрізати верхній її край не має сенсу, так як без несучої частини вона розвалиться по шву.
2
Візьміть N-гніздо - його легко придбати в магазині радіоелектроніки. Вони є переважно 2-х типів: ті, які кріпляться за допомогою гвинтів, і ті, які мають свою гайку кріплення. Різниці в тому, яке з гнізд узяти, ні. Якщо кабель, що виходить з бездротової мережевої карти, має на кінці якийсь інший контакт, то слід взяти відповідне йому гніздо.
3
Візьміть мідний дріт. Його діаметр повинен бути близько 2 мм, довжина - 3,1 см. Даний відрізок можна отримати з кабелю, який залишається після електричних робіт. Зніміть з нього ізоляцію. Можливо застосовувати і 4 мм провід.
4
Відріжте від мідного проводу шматок завдовжки близько 3,1 cм і припаяйте його до центрального контакту N-гнізда, провід при цьому слід тримати якомога пряміше. Слідкуйте уважно, щоб випадково не замкнути бічний контакт з центральним. Хвилевід або шматок дроту, після того як буде закріплений на внутрішній поверхні банки, повинен виступати над цією поверхнею на 3,07-3,1 cм. Точна довжина вийде після закріплення гнізда до банки. Точні розміри дають сильніший сигнал.
5
Зробіть розрахунок за діаметром своєї банки підходящого відстані від хвилеводу до її дна. Зазвичай воно дорівнює? довжини хвилі провідника. Його вимірюють від внутрішньої стінки банки, а не від її стінки. Слід точно просвердлити отвір, т.к. від правильного відстані залежить те, яким чином хвилі будуть интерферировать, тим самим сигнал послабиться або посилиться. Від точності розмірів залежить сила сигналу. При знаходженні правильного місця слід брати до уваги те, що хвилі відбиваються від внутрішніх стінок і дно банки розташовано вище кінця стінки.
6
Просвердлите в правильному місці отвір для закріплення гнізда. Просвердлите отвори і для кріпильних гвинтів, якщо необхідно. Для цього можна скористатися цвяхом і напильником, якщо під рукою не виявиться свердла. Закріпіть на стінку банки N-гніздо, до якого вже припаяний відрізок дроти. Зчистите фарбу в місці кріплення, щоб поліпшити контакт гнізда з банкою. Підключіть кабель.
7
Направте антену досить точно, так як сила сигналу залежить від напрямку. Для цього встановіть її в горизонтальному напрямку, після чого обережно рухайте у вертикальному. Направляти слід як стовбур рушниці - прямо на ціль. Проте буває й так, що зв'язок краще прі не збігу з напрямком на точку. Потрібно пробувати.
8
Закрийте пластиковою кришкою відкриту частину антени - це буде захист від випромінювання живої і неживої природи. Вона повинна пропускати мікрохвилі. Щоб це перевірити, слід помістити її разом зі склянкою води в мікрохвильову піч і включити її на 1-2 хвилини, потім почекати поки вода не закипить і перевірити, нагрілася кришка чи ні. Якщо вона гаряча, то не підходить для антени, оскільки не пропускає мікрохвилі.
9
Зробіть маленький отвір для видалення іржі в нижній частині антени. Іржа послаблює сигнал, так що доведеться постійно міняти банки. Крім цього, його послаблює і довжина кабелю, який з'єднує мережеву карту і антену. Чим коротше, тим краще.